Obránce Suchý nechce Španěly a Belgičany. Čím těžší los, tím lépe, myslí si Nedvěd

Advent je dobou přání, která se později splní, nebo také ne. Neplatí to jen o vánočních dárcích, ale v sobotu je to aktuální i vzhledem k losu fotbalového mistrovství Evropy. Češi mají v hlavě soupeře vysněné, ale i ty, na které by narazit nechtěli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitánem reprezentace pro poslední zápas kvalifikace je stoper Marek Suchý | Zdroj: Reuters

„Můžu jmenovat určitě Španěly a Belgičany, kteří mají výborný tým a teď se dostali na první místo žebříčku. Z juniorských reprezentací mám zkušenosti se Španěly, kdy to většinou bylo za nula. Určitě se chci vyhnout těmto týmům,“ přeje si obránce národního týmu Marek Suchý.

Jenže ono v prvním koši největších favoritů není moc na výběr. Kromě zmíněných mužstev hrozí výběru Pavla Vrby ještě domácí Francouzi, mistři světa Němci, Angličané a Portugalci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bát by se měli ostatní nás, ne my jich, říká před losem ME předseda FAČR Miroslav Pelta

Na paní Štěstěnu se můžou Češi obracet hlavně při losování z druhého a čtvrtého koše, protože dostat obávané Italy a Turky, nebo na druhou stranu papírově slabší Rakušany a Albánce, to je velký rozdíl. Ale třeba držitel Zlatého míče Pavel Nedvěd by raději sáhnul po první variantě.

„Moje vize je, že by bylo lepší dostat těžkou skupinu, těžké soupeře, protože proti nim by se hrálo líp. Nikdo by nic neočekával a kluci by mohli překvapit. Myslím si, že na to mají, a když se jim povede být v ten moment v dobré formě, tak můžou předvést dobrý fotbal a dobré výsledky,“ domnívá se Nedvěd.

Vrba los ME netipuje. Nemůžu říct, že bych někoho nechtěl, prohlásil

Číst článek

Ostatně tak to bylo na posledních dvou medailových evropských šampionátech, na kterých byl Pavel Nedvěd tahounem českého týmu.

Na stříbrném Euru 1996 prošli Češi ze skupiny smrti s Německem, Itálií a Ruskem, na bronzovém mistrovství 2004 porazili ve skupině Nizozemsko i Německo.

A silných soupeřů se neobává ani předseda Fotbalové asociace Miroslav Pelta. „Ať dostaneme kohokoliv, tak si říkám, že jsme natolik silná země, že se musí bát oni nás, ne my jich,“ tvrdí.

Kdo to bude, se rozhodne na slavnostním losování, které začne v Paříži v 18 hodin.

Jan Suchan, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme