Od detektoru lži neupustíme, hlásí z Mostu. Výslechy fotbalistů se odkládají

Idylické vztahy teď zrovna nepanují ve fotbalovém Mostě. Klub je blízko sestupu do třetí ligy a vedení své hráče podezírá z ovlivňování zápasů. Dokonce je kvůli tomu posílá před detektor lži. Výslechy byly původně naplánovány na dnešní den, nakonec se ale o týden odkládají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sparta Praha, trénink, fotbal | Foto: Filip Jandourek

„Odkládá se to z důvodu, že hlavní agenturní detektiv, který má certifikát na provádění vyšetření na polygrafu, onemocněl. Má střevní potíže,“ vysvětlil mostecký manažer Anton Stehlík mladší.

Podle něj to ale neznamená, že bych chtěl mostecký klub od neobvyklého postupu, který zkritizovala dokonce Světová hráčská asociace (FIFPro), upustit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Manažer Mostu Anton Stehlík ml. vysvětlil, proč se výslechy fotbalistů na detektoru lži odkládají

„V žádném případě od toho upouštět nebudeme. Bojujeme proti tomu, aby se něco podobného ve fotbale dělo. Možná je to návod pro ostatní kluby. Jestli mi hráči tvrdí, že v tom nic není, maximálně špatná výkonnost, tak nevidím problém, proč by neměli na detektor lži jít a prokázat svou nevinu,“ prohlásil Anton Stehlík.

Diví se, jaký poprask rozhodnutí mosteckého klubu ve sportovním světě způsobilo.

„Každý zaměstnavatel má možnost jít na pracoviště a udělat zaměstnancům test na alkohol v krvi. My máme tenhle požadavek, je to ale na nich, jde o dobrovolnou věc,“ podotkl mostecký manažer.

Fotbalisté Baníku fakt, že zatím před detektor nemusí, brali bez velkých emocí.

„Na druhou stranu jsem se i těšil. Nevím, jestli ještě někdy zažiju, abych byl takhle vyšetřovaný. Nervózní ale jsem, nevím, co mě bude čekat za otázky a jaký na mě bude na tlak. Mám ale čisté svědomí, takže se nemám čeho bát,“ zůstává v klidu obránce Ondřej Běloušek.

Petr Řehák věří, že jsou 'čistí' i jeho poluhráči

Mostecké vedení rozzlobil výkon v posledním domácím utkání, ve kterém prohrál Baník s Pardubicemi 2:5. Přičemž v první půlhodině inkasoval hned čtyři góly. Už ve 34. minutě byl proto vystřídání obránce Petr Řehák.

„Spoustu kamarádů mi psalo, že mi přejí hodně štěstí. Cítil jsem se jako blbec. Trenér se rozhodl mě vystřídat a já to respektoval. Svědomí mám čisté, nemám problém na detektor jít. Reakce, že na něj někdo nepůjde, jsem v kabině nezaregistroval. Nikoho nutit nemůžeme, ale bylo by to divné. Věřím, že tam půjdeme všichni,“ řekl Petr Řehák.

Šestadvacetiletý fotbalista doufá, že se nikdo z jeho spoluhráčů neprovinil. „Neumím si představit, že bych se dozvěděl, že by v tom z týmu někdo jel. Že jsem s takovým člověkem seděl v kabině. Jsme tady jako jedna rodina. Dozvědět se, že nám někdo bodl kudlu do zad, by bylo nepříjemné,“ dodal.

Manažer Anton Stehlík už má představu, jak by klub postupoval v případě, že by některý z hráčů detektorem lži neprošel.

„Máme od právní agentury diktát, jakým způsobem postupovat. Určitě nebudeme nic zveřejňovat, nikoho nechceme očerňovat. Pouze oznámíme pozitivní, nebo negativní výsledky,“ uzavřel Anton Stehlík mladší.

David Kalvas, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme