Olomouc dohrávala proti Jablonci v deseti. Nevím, za co jsem dostal první žlutou, divil se Rajnoch

Fotbal, to je sport dvou obvykle jedenáctičlenných celků. Mužstvo Olomouce ale bylo na vkus sudího Karla Hrubeše až příliš tvrdé a v předehrávce 13. kola Synot ligy v Jablonci hrálo závěrečnou půl hodinu jen v devíti bez vyloučených Hály a Rajnocha. Hanáci i proto prohráli 0:4.

Jan Rajnoch opustil hřiště v Jablonci předčasně po druhé žluté kartě

Jan Rajnoch opustil hřiště v Jablonci předčasně po druhé žluté kartě | Zdroj: ČTK

Až do listopadu to trvalo, než se Jablonečtí dočkali první domácí výhry. Jenže po zápase se nemluvilo jen o čtyřgólovém suverénním triumfu domácích, ale spíše o vyústění duelu.

„Nevím, za co jsem dostal první žlutou. Byl jsem naštvaný, že jsme dostali druhý gól, nakopl jsem balon a dostal kartu. Nevím, jaká jsou teď pravidla,“ nesl Rajnoch těžce především první ze dvou žlutých karet.

00:00 / 00:00

Obránce Olomouce Jan Rajnoch si neuměl vysvětlit první žlutou kartu, kterou v Jablonci obdržel

Spoluhráči zkušeného stopera pak nenacházeli pochopení spíše pro rychlé Hálovo vyloučení v 17. minutě. Unikajícího Mingazova přitom obránce Hanáků fauloval.

„Nechci se k tomu vyjadřovat. Ať si každý udělá sám úsudek. Hrát bez dvou hráčů je těžké proti jakémukoliv soupeři. Jablonec držel balon a my jsme jenom běhali,“ soptil olomoucký útočník Pavel Moulis.

Dlouho jeho tým i o deseti držel se soupeřem krok, ale díky jabloneckým trefám v závěry první půle a Rajnochově předčasnému odchodu do kabin se drama nekonalo.

„Ve druhém poločase nám soupeř pomohl. Šel do devíti a pak už to byla otázka skóre. Mohli jsme a měli být ještě víc hladovější po dalších gólech. Výsledek 4:0 ale s veškerou pokorou bereme,“ hodnotil trenér Severočechů Jaroslav Šilhavý.

David Nyč, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít