Olomouc dostala pokutu, čtyři osoby mají pozastavenou činnost

Pokutu 300 tisíc korun dostala Sigma Olomouc za neúčast tří činovníků předvolaných na čtvrteční zasedání disciplinární komise ČMFS. Komise navíc pozastavila trenéru Psotkovi, jeho asistentovi Kotůlkovi, šéfovi klubu Gajdovi i brankáři Drobiszovi činnost. Definitivní verdikt ohledně údajného uplácení v sezóně 2009/2010 by měl padnout na mimořádném zasedání 27. června.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitán Olomouce Radim Kučera a trenér Sigmy Zdeněk Psotka před finále Ondrášovka Cupu | Foto: ČTK

Z předvolaných se nedostavili právě trenér Zdeněk Psotka, asistent trenéra Martin Kotůlek a pokladník klubu Ladislav Římský. Za to dostali olomoučtí pokutu 300 tisíc korun, protože podle předsedy disciplinární komise Jiřího Goldy je nepřípustné, aby si klub určoval, kdy bude chodit na disciplinárku.

Tomu oponoval olomoucký prezident Jaromír Gajda, podle kterého Kotůlek, Římský ani Psotka přijít nemohli, protože podle žádosti soudu neměl nikdo z těch, kteří od něj dostali předvolání, vypovídat před komisí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jednání na Strahově sledoval Štěpán Pokorný

Naopak dostavil se a vypovídal Jiří Kubíček, který už před několika dny oznámil soudu, že má nahrávku, podle které jsou hlavními viníky Psotka a prezident klubu Jaromír Gajda. Před komisí zopakoval Kubíček to samé, co řekl soudu. Definitivní verdikt by měla komise oznámit na mimořádném zasedání 27. června.

Olomoucký klub ale nebyl jediným potrestaným čtvrtečního odpoledne. 400 tisíc korun zřejmě zaplatí ČMFS za řádění fanoušků ve finále Ondrášovka Cupu. Celá částka by měla jít na charitu.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme