Olomouc neuspěla na Dukle, Jihlava po remíze v Brně stále nemá zaručenou záchranu

Fotbalisté olomoucké Sigmy zůstávají v tabulce Synot ligy předposlední. V pátek v 28. kole padli na půdě pražské Dukly 0:2. Třináctá Jihlava po remíze 1:1 v Brně stále čeká na jistotu záchrany.

Fotbalisté pražské Dukly v 28. kole Synot ligy porazili Olomouc 2:0

Fotbalisté pražské Dukly v 28. kole Synot ligy porazili Olomouc 2:0 | Zdroj: ČTK

Sigma si v minulém kole Synot ligy pomohla překvapivým vítězstvím nad Jabloncem, ale v páteční předehrávce 28. kola se znovu probudila do reality.

Dukla si hned na začátku vytvořila nadějné šance a už ve 14. minutě šla do vedení.

Lukáš Štetina se vynořil za olomouckou defenzivou a po milimetrovém centru zavěsil hlavou do sítě gólmana Miloše Buchty.

Sigma se z chyby nepoučila a neuhlídala ani Ondřeje Vrzala, který po přestávce v 52. minutě zvýšil na 2:0. V závěru zápasu mohl olomoucké ještě jednou potrestat Jakub Mareš, jenže osamocený z penaltového puntíku z voleje přestřelil.

Olomoučtí počtrnácté v letošním ročníku nejvyšší české soutěže prohráli a zůstávají předposlední se ziskem 24 bodů. Tým z Julisky má na kontě o deset bodů víc – stejně jako sedmý Jablonec a deváté Slovácko – a je osmý.

Jihlava se mohla odpoutat od sestupových vod, ale ani po 28. kole nemá jistou záchranu. V 54. minutě duelu s Brnem ji sice po fatálním kolapsu defenzivy Zbrojovky poslal do vedení Yani Urdinov, ale Michal Škoda po úniku vyrovnal na konečných 1:1.

Brno zůstalo šesté s dvoubodovým mankem na pátou pražskou Slavii. Synot liga v sobotu pokračuje dalšími čtyřmi duely. Mladá Boleslav vyzve Plzeň, ostravský Baník pražské Bohemians, Sparta Liberec a Zlín Příbram.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít