Olomouc promarnila možnost jít na první místo a Sparta se na ní v lize dotáhla

Fotbalisté Olomouce se do čela tabulky Gambrinus ligy nedostali. Ve 12. kole pouze remizovali v Teplicích 1:1. Hosté šli do vedení díky trefě Petra, ale po přestávce vyrovnal Mahmutovič. První tak nadále zůstává díky lepšímu skóre Jablonec, se kterým má Sigma shodně 23 bodů. Bodově se na oba týmy dotáhla Sparta po výhře nad Libercem 2:1.

AC Sparta  Praha - FC Slovan Liberec 2:1. Hráči Sparty se radují z gólu Jiřího Jarošíka (vpravo), ten druhý přidal Švejdík (vlevo)

AC Sparta Praha - FC Slovan Liberec 2:1. Hráči Sparty se radují z gólu Jiřího Jarošíka (vpravo), ten druhý přidal Švejdík (vlevo) | Zdroj: ČTK

12. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - Sigma Olomouc 1:1 (0:1)

Branky: 52. Mahmutovič - 43. Petr. Rozhodčí: Franěk - Pelikán, Gallo. ŽK: Ljevakovič - Škerle, Hořava. Diváci: 2410

Hráči Sigmy od úvodu soupeře přehrávali. K vedení jim ale pomohla až obrovská chyba teplické obrany, která po vlastním rohovém kopu nechala na levé straně utéct Navrátila. Ten po sprintu přes půl hřiště navíc ideálně našel Jakuba Petra, který už do poloprázdné brány nezaváhal.

00:00 / 00:00

Remíza je ztráta, říká jediný olomoucký střelec v Teplicích Jakub Petr

Gól těsně před přestávkou utkání výrazně pomohl. Tepličtí ožili a už v 52. minutě díky Mahmutovičovi vyrovnali stav utkání. Z dalších šancí na jedné i druhé straně se ale už gól neurodil a tak se oba týmy rozešli s výsledkem 1:1. Domácí se díky bodu zatím drží těsně nad pásmem sestupu.

Teplice: Grigar - Ježdík, Lukáš, Lüftner, Podaný - Dolejš (46. Jursa), Ljevakovič, Jarolím, Vůch (60. Kerič) - Vachoušek - Mahmutovič (82. Jindráček). Trenér: Ščasný
Olomouc: Blaha - Rossi, Dreksa, Škerle, Vepřek - Petr (75. Chlebek), Hořava (90. Šindelář), Pospíšil, Ordoš, Navrátil - Klesnil (80. Doležal). Trenér: Pivarník

Sparta Praha - Slovan Liberec 2:1 (1:0)

Branky: 32. Jarošík, 63. Švejdík - 74. Blažek. Rozhodčí: Kovařík - Mencl, Nádvorník. ŽK: Balaj, Krejčí - Vácha, Bosančič. ČK: 90. Vácha. Diváci: 7351

Ve velmi pohledném a svižném utkání měla navrch Sparta. Ke dvěma gólům si ale pomohla až díky standardním situacím. Dva rohy Matějovského zužitkovali svými střelami Jiří Jarošík a pak druhý ze stoperů Ondřej Švejdík. I Liberec si vypracoval několik šancí, trefil se ale pouze Jan Blažek v 74. minutě a z pohledu Svereočechů snížil na končených 1:2.

Sparta: Vaclík - Zápotočný, Švejdík, Jarošík, Pamič - Holek - Kadlec, Matějovský (83. Grajciar), Hušbauer, Krejčí (90. Přikryl) - Balaj (60. Kadeřábek). Trenér: Lavička
Liberec: Bičík - Kušnír, Karišik, Kelič, Fleišman - Delarge (73. Bosančič), Vácha, Janů (85. Nezmar), Šural - Rabušic (46. Blažek), Štajner. Trenér: Šilhavý

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít