Olomouc smetla vedoucí Teplice

Nečekaný výsledek přinesl závěrečný zápas 15. kola fotbalové Gambrinus ligy. Mužstvo Olomouce porazilo lídra tabulky z Teplic jednoznačně 6:2. Sigma po tomto vítězství postoupila na sedmé místo.

Tepličtí fotbalisté po druhé inkasované brance při utkání v Olomouci

Tepličtí fotbalisté po druhé inkasované brance při utkání v Olomouci | Zdroj: ČTK

Sigma Olomouc - FK Teplice 6:2 (2:1)

Domácí fotbalisté od počátku kontrovali průběh zápasu. Po půlhodině hry vedli nad vedoucím týmem soutěže 2:0, navíc neproměnili několik dalších nadějných příležitostí. Na konci první půle ale trochu nečekaně udeřily Teplice, když se po centru ze strany trefil hlavou Mahmutović.

Druhá půle nabídla divákům gólově žně. Nejprve se trefil olomoucký Dreksa, vzápětí však korigoval výsledek hostující Klein. Jeho branka ale byla posledním příjemným okamžikem severočeského týmu v zápase. Sigma totiž nasázela ve zbytku utkání za záda bezmocného brankáře Grigara další tři góly a připsala si tak na své konto pátou výhru v řadě.

00:00 / 00:00

Utkání očima reportéra Tomáše Minarčíka

Branky: 27. a 73. Ordoš, 52. a 80. Dreksa, 24. Šultes, 86. Janotka z pen. - 43. Mahmutovič, 59. Klein. Rozhodčí: Paták - Kordula, Pospíšil. ŽK: Rossi, Škerle - Matula, Lukáš. Diváci: 3762.

Olomouc: Lovásik - Janotka, Dreksa, Škerle, Onofrej - Rossi, Hořava (78. Štěpán) - Petr (68. Vepřek), Ordoš (87. Nuc), Bajer - Šultes. Trenér: Psotka.

Teplice: Grigar - Merzič, Lukáš, Klein, Matula - Kalivoda (70. Elsamni), Stožický, Vachoušek, Gašparík (87. Pícha) - Vondrášek, Mahmutovič. Trenér: Plíšek.

Tomáš Minarčík, Mirko Vasič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít