Olomouc vede ligu, porazila totiž Ostravu

Fotbalisté Olomouce zvítězili v pátém kole Gambrinus ligy na hřišti Baníku Ostrava 2:1. Díky trefě Michala Hubníka a a Daniela de Rossi se tak Hanáci posunuli i do čela tabulky soutěže.

Fotbalový stadion Bazaly

Fotbalový stadion Bazaly | Foto: stadiony.net

Taktickou bitvu změnila v zajímavé utkání přesná hlavička Hubníka, který na přední tyči usměrnil do branky perfektně kopnutý rohový kop. Hosté se pak začali snažit o vyrovnání, které přišlo v posledních sekundách první půle.

Hostující obrana zapomněla na levé straně na úplně volného Zdeňka Šenkeříka, který efektním technickým pokusem poslal balón od břevna do branky. Brankář se za pokus mohl pouze ohlédnout.

Druhá půle tedy také začala za nerozhodného stavu a stejně jako ta první mnoho krásy nenabídla. Až v 77. minutě kopali olomoučtí další roh, který rovněž hlavou dostal za záda Michala Daňka Rossi.

Baník následně začal opět dotahovat a málem se mu to podruhé povedlo. V 86. minutě podcenil Drobisz centr, pouze ho přizvedl a Neuwirth na zadní tyči nasměroval míč do ní. Z protiútoku se mohli radovat i hosté, Šultesovi ale finta nevyšla.

FC Baník Ostrava - SK Sigma Olomouc 1:2 (1:1)

Branky: 45.+2 Šenkeřík - 33. Hubník, 77. Rossi. Rozhodčí: Hrubeš - Pelikán, Vysloužil. ŽK: Neuwirth - Škerle, Bajer. Diváci: 5432.

Ostrava: Daněk - Řezník (45.+1 Šmejkal), Neuwirth, Bolf, Neves - Frejlach, Marek, Hušbauer (87. Koukal) - Zeher, Šenkeřík (77. Fantiš), Pilík. Trenér: Koubek.

Olomouc: Drobisz - Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek - Bajer, Rossi - Šultes, Navrátil (90. Kaščák), Petr (74. Vašíček) - Hubník (80. Hořava). Trenér: Psotka.

Radim Sajbot, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít