Ondrášovka Cup: Kouč Příbrami má soupeře z Plzně přečteného

Jednoduchý recept na úspěch má trenér fotbalové Příbrami Karol Marko před zápasem domácího poháru v Plzni. Obdivovatel římských vojenských legií bude sice spoléhat na zhruba pětsetkrát menší družinu, přesto je přesvědčen, že se mu podaří vybrat správnou jedenáctku pro úvodní čtvrtfinálový zápas českého poháru v Plzni.

Jaroslav Starka

Zřejmě nejslavnější armáda starověku se ve svých bitvách opírala kromě skvělého výcviku také o promyšlenou taktiku vojevůdců, což se dá snadno převést i na fotbalové trávníky.

„My jsme v ligovém zápase s Plzní předvedli ve druhé půli hru, která určitě k úspěchu nepovede. Z toho si musíme vzít ponaučení. Viděl jsem Plzeň hrát v Mladé Boleslavi, a tam jsem si připravil plán, se kterým do pohárové utkání půjdeme,“ popisoval trenér fotbalové Příbrami Karol Marko.

00:00 / 00:00

ORž Fotbal-pohár.mp3

Jen pro připomenutí, v Plzni Příbram před týdnem prohrála po bezbrankovém poločase 1:3, a ta stejná Plzeň teď o víkendu utrpěla debakl 0:4 na hřišti Mladé Boleslavi, to jsou dva ligové zápasy, které mají Karolu Markovi posloužit jako návod.

„Po ligovém zápase s Plzní teď vím, kdo, kde a jak v Plzni hraje. Z tohohle pohledu jsem určitě moudřejší než před týdnem. Všechny poznatky mám zkrátka k dispozici, předám je hráčům a teď už jen doufám, že se se všemi informacemi můj tým dokáže popasovat,“ uzavřel Karol Marko

V dalších čtvrtfinálových zápasech se střetnou Teplice s Jabloncem a Liberec s Olomoucí. Všechny tři duely domácího poháru začínají v 18:00.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít