Ondrášovka Cup: Liberec se zapotil, Plzeň postupuje bez nervů

Fotbalisté Liberce byli ve 3. kole domácího poháru blízko vyřazení. Druholigový Zlín porazili až po pokutových kopech. Naopak Plzeň si postup zajistila hladkou výhrou 4:1 na hřišti Dukly Praha.

fotbal - ČMFS

fotbal - ČMFS | Foto: fotbal.cz

Liberečtí fotbalisté ze sebe stále ještě neodkopali deku, která na ně padla po vyřazení z Evropské ligy. Sérii neuspokojivých výsledků nezastavili ani ve 3. kole Ondrášovka Cupu na půdě druholigového Zlína.

550 diváků na zlínském stadionu sledovalo nezáživnou partii, ve které trochu adrenalinu přinesla až závěrečná penaltová ruleta. Moravané sice zaskočili favorizovaný Liberec už v 8. minutě brankou Šmahaje, tím ale jako by fotbal skončil. Výjimkou byla Blažkova akce z 58. minuty, díky níž Liberec odvrátil další blamáž.

A protože se už skóre nepohlo ani jedním směrem, musely o postupujícím rozhodnout pokutové kopy. V nich diváci viděli další střelecké trápení na obou stranách, celkem čtyři pokusy se nevešly do branky. Úspěšnější ale nakonec byli přecijen Liberečtí a zajistili si tak postup do 4. kola.

Plzeň s druholigovým soupeřem nezaváhala

Plzni na hřišti Dukly Praha sice chyběl její špílmachr Pavel Horváth, ale i bez něj předvedla sebevědomý výkon. Po výsledku 4:1 se tak může těšit na čtvrté kolo. Západočeši o svém úspěchu rozhodli už v úvodní půlhodině, kdy svému soupeři nastříleli tři branky. Mezi 22. a 32. minutou se postupně trefili Bakoš, Střihavka a Kolář z penalty.

Plzeňští pokračovali v aktivním výkonu i po změně stran, další góly ale nepřicházely. Nejblíže změně skóre byl střídající Rezek, který trefil tyč. Plzeňský útočník ale nemusel smutnit dlouho. V 83. minutě sice zaznamenala čestný gól také domácí Dukla díky Hanouskovi, gólový účet zápasu ale uzavřel z trestného kopu právě Rezek.

Další program 3. kola Ondrášovka Cupu:

23. září: Třebíč - Znojmo, Písek - Jablonec, Žižkov - České Budějovice, Varnsdorf - Příbram, Hradec Králové - Bohemians Praha, Protivanov - Sigma Olomouc, Břeclav - Kladno, Hlučín - Teplice, Třinec - Bohemians 1905.

29. září: Živanice - Vítkovice.

8. října: Karlovy Vary - Slavia, Náchod-Deštné - Sparta, Karviná - Brno.

Předehrané utkání: Opava - Ostrava 1:1, na penalty 3:5.

Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít