Ondrášovka Cup: Plzeň a Jablonec si zahrají semifinále

Plzeňští a jablonečtí fotbalisté se stali po Olomouci dalšími semifinalisty domácího poháru. Západočeši remizovali v Příbrami ve čtvrtfinálové odvetě 1:1, což jim po výhře 1:0 v úvodním zápase stačilo na postup. Na páteční los bude zvědavý i Jablonec, který hrál v odvetě bez branek s Teplicemi. Postup si svěřenci Františka Komňackého prakticky zajistili už minulý týden, kdy na svém hřišti vyhráli 3:1.

Teplický útočník Veverka zpracovává míč před jabloneckým obráncem Drskem.

Teplický útočník Veverka zpracovává míč před jabloneckým obráncem Drskem. | Foto: David Kalvas

1. FK Příbram - Viktoria Plzeň 1:1 (0:0)

Příbram se na svém stadionu U Litavky musela popasovat s nepříjemnou situací, Plzeň si totiž z úvodního duelu přivezla výhru 1:0. A byli to právě hosté, kteří mohli otevřít skóre zápasu, ve 29. minutě roztáhl Horváth hru na levého obránce Limberského. Jeho rychlost domácí nezachytili, takže si Limberský mohl narazit s Kolářem a odcentrovat na Petrželu, který však mířil jen do tyče.

Diváci se první branky dočkali až v 71. minutě, po chybném skluzu domácího stopera Nohýnka šla Plzeň do rychlého brejku, míč se po ose Střihavka, Bakoš dostal k agilnímu Pterželovi, kjenž chladnokrevně přehodil vybíhajícího Krbečka.

00:00 / 00:00

Fotbal-OC-semi-kolečko.mp3

Závěr zápasu byl divácky atraktivní a domácí se v něm dokonce dočkali branky, z hranice šestnácti metrů se do míče opřel Tarczal a vyrovnal na konečných 1:1. Do semifinále postoupila Plzeň.

Branky: 90+1. Tarczal - 71. Petržela. Rozhodčí: Kocourek - Filípek, Koval. ŽK: Borek, Šmejkal (oba Příbram). Diváci: 1200. První zápas 0:1, postupuje Plzeň.

Baumit Jablonec - FK Teplice 0:0

Ve druhém čtvrtfinále přivítal Jablonec Teplice, domácí si přivezli z prvního zápasu výhru 3:1, a proto mohli hrát poměrně v klidu. V první půli byl k vidění solidní fotbal, který ovšem branku nepřinesl.

Poprvé se síť rozvlnila v 50. minutě, gól jabloneckého Michálka však rozhodčí Královec kvůli předchozímu faulu na jednoho z hostujících obránců neuznal. V 65. minutě se téměř radovaly Teplice, Veverka napřáhl z 20 metrů a Jablonecké zachránilo břevno. Branka nakonec na severu Čech nepadla, a semifinále Ondrášovka Cupu si tak zahraje Jablonec.

Rozhodčí: Královec - Ubias, Moudrý. ŽK: Haurdič, Krejčí - Matula, Rosa, Ljevakovič. Diváci: 1712. První zápas 3:1, postupuje Jablonec.

Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít