Ondrášovka Cup: Slavia selhala v Jablonci, Olomouc smírně s Plzní

Fotbalisté Slavie nezvládli první semifinále Ondrášovka Cupu, když na hřišti Jablonce prohráli 0:1. O výhře Severočechů rozhodl v poslední minutě proměněnou penaltou Marek Jarolím. V druhém semifinále remizovala Olomouc v Plzni 2:2. Odvety se hrají za týden.

Anes Haurdić z Jablonce (vlevo) a Petr Janda ze Slavie

Anes Haurdić z Jablonce (vlevo) a Petr Janda ze Slavie | Zdroj: ČTK

Baumit Jablonec - Slavia Praha 1:0 (0:0)

Fotbalisté Slavie se před utkáním netajili tím, že na pohárové duely budou soustředit veškerou svoji energii. Po nevydařené ligové sezoně pro ně totiž pouze vítězství v Ondrášovka Cupu zaručuje postup do pohárové Evropy.

Domácí hráči však byli po celé utkání lepším týmem, měli daleko víc šancí a jednou dokonce orazítkovali tyč za gólmanem Vaniakem. Klíčový okamžik nastal v samém závěru duelu, kdy hostující Krajčík zastavil unikajícího útočníka Lafatu nedovoleně před malým vápnem.

00:00 / 00:00

Fotbal-pohár-JAB-SLA.mp3

Sudí Drábek neváhal a ukázal na značku pokutového kopu, slávistický obránce navíc dostal červenou kartu. Následnou penaltu pak proměnil Marek Jarolím. K postupu slávisté v této chvíli potřebují za týden na domácím stadionu vyhrát o dvě branky, pokud zvítězí 1:0, bude o finalistovi rozhodovat penaltový rozstřel.

Branka: 90. Jarolím z pen. Rozhodčí: Drábek - Chytil, Jiřík. ŽK: Krejčí - Trapp, Ivanovski, M. Černý. ČK: 89. Krajčík (Slavia). Diváci: 2485.

Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 2:2 (2:1)

Domácí Plzeň se dostala do vedení nad Olomoucí ve 29. minutě, kdy si Horváth vyměnil míč s Rezkem a z deseti metrů překonal Lovásika. Západočechům však radost ze vstřelené branky trvala pouhé dvě minuty, z hranice šestnáctky vyrovnal Ordoš.

Plzeň svému soupeři znovu odskočila o sedm minut později, gólman Sigmy Lovásik neudržel střelu z pravé strany a odražený míč dostal do brány Kolář.

Hosté srovnali po příchodu ze šaten, v 66. minutě uviděl David Bystroň červenou kartu za faul v pokutovém území, s penaltou si následně věděl rady Janotka. V dalším průběhu utkání už gól nepadl.

Branky: 29. Horváth, 38. Kolář - 31. Ordoš, 66. Janotka z pen. Rozhodčí: R. Hrubeš - Večeřa, Ubias. ŽK: Onofrej, Hořava, Lovásik, Škerle (všichni Olomouc). ČK: 65. Bystroň (Plzeň). Diváci: 2063.

Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít