Opět oslabená Australie remizovala s Ghanou

Fotbalisté Australie dohrávali i druhé utkání na mistriovství světa v deseti hráčích, tentokrát ale získali bodza remízu s Ghanou 1:1. Ghana dala i svou druhou branku na šampionátu z penalty. V prvním dnešním duelu porazilo Nizozemsko Japonsko 1:0.

Brett Holman právě dává gól do sítě Ghany

Brett Holman právě dává gól do sítě Ghany | Zdroj: ČTK

Australané se do vedení dostali velmi záhy. V 11. minutě vystřelil z přímého volného kopu Bresciano, brankář Kingson míč pouze vyrazil a dobíhající Holmen ho uklidil do sítě.

Jenže stejně jako v úvodním střetnutí proti Německu byl bez žluté karty ještě do poločasu vyloučen australskýfotbalista, tentokrát to byl Harry Kewell. Ve 24. minutě sehráli Ghaňané velmi dobrou kombinaci uvnitř pokutového uzémí, na jejímž konci byla střela Mensaha.

00:00 / 00:00

Duelu Austrálie - Ghana přihlížel Štěpán Pokorný

Tu na brankové čáře zastavil Kewell rukou, kterou měl velmi mírně od těla, dostal červenou kartu a následný pokutový kop proměnil stejně jako proti Srbsku Asamoah Gyan.

Ale více jak hodinu trvající výhoda Ghaně nijak nepomáhala, nezvládala kombinace, a takdalší zajímavou příležitost měla až v závěru druhé půle Austrálie.

Wilkshire se po zmatcích v obraně soupeře dostal sám před brankáře, ale trefil jen jeho nohy.

Ghana - Austrálie 1:1 (1:1)

Branky: 25. Gyan z pen. - 11. Holman. Rozhodčí: Rosetti - Calcagno, Ayroldi (všichni It.). ŽK: Addy, Jonathan Mensah, Annan - Moore. ČK: 24. Kewell (Austr.). Diváci: 34.812.

Martin Charvát, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít