Optimismus Černohorců slábne, pro český tým mluví i statistiky

Poslední krok zbývá českým fotbalistům k postupu na mistrovství Evropy 2012. První barážový duel vyhráli v Praze nad Černou Horou 2:0 a zítra je v Podgorici čeká odvetný zápas. Soupeř se však rozhodně ještě nevzdává.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští fotbalisté při tréninku na stadionu v Podgorici, kde je asi v samotném utkání čeká 'peklo'

Čeští fotbalisté při tréninku na stadionu v Podgorici, kde je asi v samotném utkání čeká 'peklo' | Zdroj: ČTK

Optimismus hráčů Černé Hory, že dokáží otočit vývoj baráže ale s postupem času klesá. Po pražském utkání byly ještě jejich výroky hodně ‘sebevědomé‘ s tím, že jim výrazně pomůže bouřlivé domácí prostředí. Teď už ale jsou všichni včetně trenéra Branka Brnoviće mnohem opatrnější.

Domácí fanoušci v Podogorici potom spíš víc doufají, než věří, že by se jejich reprezentantům mohl povést obrat, zásluhou kterého by si vybojovali premiérovou účast na evropském šampionátu. Za klíčový moment potom považují druhý gól z nastaveného času prvního duelu, jinak by podle nich byl postup hratelnější.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Čermák mluvil ve Sportžurnálu s reportérem Janem Kalibou o zítřejší barážové odvetě mezi Černou Horou a Českem

Černohorský tisk si navíc všímá, jak je tato možnost statisticky nepravděpodobná, protože jejich národní tým nevyhrál od března žádné utkání. Poslední vítězství navíc bylo v přípravě s Uzbekistánem.

Dalším ukazatelem je i skutečnost, že Černá Hora nedala v posledních čtyřech duelech první gól, a to pro ni bude tentokrát bude hodně důležité. Navíc výsledek, který by jí zaručil postup přes Česko, uhrála reprezentace této balkánské země pouze jednou před třemi roky s Kazachstánem.

Pro český národní tým hovoří i fakt, že nikdy neprohrál v soutěžním utkání o tři góly. Prostředí ale bude v Podgorici asi hodně bouřlivé, zápas je totiž beznadějně vyprodaný.

V týmu trenéra Bílka už by neměly být žádné vážné zdravotní problémy, i když na kapitánovi Rosickém bylo vidět, že jeho nakopnutý nárt mu ještě lehčí problémy dělá. Lépe by na to měl být i Milan Baroš, jeho stav ale ještě není úplně stoprocentní.

Případnou změnou v sestavě by potom mohlo být zařazení stopera Romana Hubníka, kterému vypršel jednozápasový trest za vyloučení v duelu s Litvou.

Jan Kaliba, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme