Osmifinále LM začalo remízami. Šachtar s Bayernem i PSG s Chelsea hrály nerozhodně

Oba úvodní zápasy osmifinálové části fotbalové Ligy mistrů skončily remízou. Londýnská Chelsea přečkala ve druhém poločase tlak Paris St. Germain a veze z Parku Princů nadějný výsledek 1:1. Bayern hrál na stadionu ukrajinského Šachtaru Doněck bez gólů. Musel se přitom vypořádat s vyloučením záložníka Alonsa.

O postupujícím ze souboje PSG a Chelsea rozhodne až odveta na Stamford Bridge

O postupujícím ze souboje PSG a Chelsea rozhodne až odveta na Stamford Bridge | Zdroj: Reuters

V brance londýnského klubu dostal před Petrem Čechem přednost Thibaut Courtois, který v prvních pětadvaceti minutách musel zasahovat proti nebezpečným hlavičkám Ibrahimoviće a Cavaniho.

Do vedení ale šli hosté. Při spolupráci obránců Chelsea Terry centroval, ve vápně Cahill patičkou posunul míč Branislavu Ivanovićovi, který jedinou střelou žlutých na branku zajistil svému týmu poločasové vedení.

Druhá část hry ale velkým tlakem PSG a Park Princů se brzy dočkal vyrovnání – po Matuidiho centru skóroval v 54. minutě Edison Cavani. Zlatan Ibrahimović mohl o 6 minut později zápas otočit, ale Courtois dokázal míč vykopnout a s dorážkou mu pomohla obrana.

Rozhodnutí nepřinesly ani další šance francouzského klubu. Cavani minul a Ibrahimoviće v nastavení vychytal belgický brankář Chelsea, která z Parku Princů veze remízu 1:1.

Šachtar nevyužil přesilovku

Druhé osmifinálové utkání se hrálo v ukrajinském Lvově, kde „domácí“ Šachtar Doněck hostil mnichovský Bayern.

Velké šance německého velkoklubu nevyužil v prvním poločase Thomas Müller a velkou část druhého poločasu se loňský semifinalista soutěže musel bránit. Protože záložník Xabi Alonso dostal ve svém stém zápase v soutěži červenou kartu a Bayern dohrával o deseti.

Zápas, ve kterém bylo k vidění více žlutých karet než střel na branku skončil 0:0. O postupujících v obou osmifinálových soubojích bude jasno 11. března.

Xabi Alonso svůj stý zápas v LM nedohrál, dostal červenou kartu | Foto: Reuters

Úvodní zápasy osmifinále fotbalové Ligy mistrů:
Paris St. Germain - Chelsea FC 1:1 (0:1)
Branky: 54. Cavani - 36. Ivanovič. Rozhodčí: Cakir (Tur.). Diváci: 45.713.

Šachtar Doněck - Bayern Mnichov 0:0
Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.). ČK: 65. Alonso (Bayern). Diváci: 34.915. Hráno ve Lvově.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít