Osobnosti vzpomínají na svůj 1. gól. FAČR tak láká mladé fotbalisty

Fotbalová asociace spouští nový projekt, který má přivést děti k nejpopulárnějšímu sportu planety. Jmenuje se Můj první gól a zapojí se do něj fotbalové hvězdy i další osobnosti. Jsou mezi nimi trenér Slavie Miroslav Beránek, teplická legenda Pavel Verbíř nebo komik Jakub Kohák.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbal stále patří mezi nejoblíbenější dětské sporty | Foto: www.bohemians.cz/PJMl

„Nechceme jen pasivně čekat, až malé děti přijdou k fotbalu, ale musíme jim jít naproti a snažit se je přivést. Proto vznikla platforma Můj první gól, která by měla být kontinuální kampaní, že fotbal je dobrý sport pro malé kluky i holčičky,“ vysvětluje místopředseda FAČR Dušan Svoboda.

Videa se vzpomínkami fotbalových i nefotbalových osobností ale nejsou tím jediným, co by mělo malé zájemce k fotbalu přivést. Všechny děti narozené v roce 2007, které se letos stanou členy Fotbalové asociace, dostanou tréninkové tričko, míč a tašku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Projekt Můj první gól představili předseda FAČR Dušan Svoboda a kapitán reprezentace Tomáš Rosický

„Chceme tímto způsobem stimulovat, aby odpadl argument, že dát dítě na sport je spojeno s časovou náročností pro rodiče, ale i finanční investicí. Proto fotbalová asociace uvolnila na podporu tohoto projektu 14 milionů korun,“ říká místopředseda asociace.

Projekt Můj první gól podpořil i kapitán fotbalové reprezentace. „Jsem rád, že hlavně do začátku mohu pomoc mladým fotbalistům. Nejdůležitější je, aby je to bavilo, nejen v začátcích, ale i dál. Bude mi 34 let a pořád mě to strašně baví. Je to krásný sport a vyplatí se u něj vydržet,“ vzkazuje současným i budoucím fotbalistům Tomáš Rosický.

Jan Suchan, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme