Ostrava po šesti kolech prohrála

Fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli v 15.kole Gambrinus ligy nad Baníkem Ostrava 3:1 a přerušili tak sérii šesti zápasů, ve kterých Baník bodoval.

Autor první branky utkání Ludovic Sylvestre

Autor první branky utkání Ludovic Sylvestre | Zdroj: ČTK

FK Mladá Boleslav - Baník Ostrava 3:1 (1:1)

Od úvodních minut nabídl souboj šestého se čtvrtým týmem tabulky dramatické situace na obou stranách. Už v 15.minutě natřelil v pokutovém území Táborský ruku Lukeše a z nařízené penalty poslal domácí do vedení Sylvestre -1:0.

Baník z odpovědí dlouho neotálel a o dvě minuty později bylo vyrovnáno. Lukeš posadil z rohu míč přesně na hlavu Reného Bolfa a ten nedal Mülerovi šanci - 1:1. Do konce prvního poločasu mohli domácí strhnout vedení na svou, ale ani jedna ze tří velkých příležitostí brankou neskončila.

Do druhého poločasu vstoupila Mladá Boleslav s jasným cílem a to vrátit vedení na svou stranu. Mendy ho rána z 59. minuty jen vyvyprášila Baránkovi rukavice, ale když se v 73.minutě ocitl sám před gólmanem hostí už se domácí dočkali - 2:1. Gólovou pojistku zajistil domácím se štěstím pět minut před koncem Rajnoch - 3:1.

00:00 / 00:00

Jak viděl utkání reportér Pavel Petr

Branky: 16. Sylvestre z pen., 73. Kulič, 85. Rajnoch - 18. Bolf. Rozhodčí: Damková - Novák, Koval. ŽK: Bolf, Neuwirth (oba Baník). Diváci: 4120.

Ml. Boleslav: Miller - Kalina, Procházka, Rolko, Fabián (79. Kúdela) - Mendy, Sylvestre, Rajnoch, Poláček - Kulič (84. Bořil), Táborský (71. Nečas). Trenér: Uhrin.

Ostrava: Baránek - Řezník, Neuwirth, Bolf, Tchuř (25. Zawada) - Lukeš, Marek, Lička (78. Wojnar) - Mičola, Strnad, Zeher (61. Varadi). Trenér: Koubek.

Pavel Petr, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít