Ostravský Baník shání finance, už prodal stadion na Bazalech

Herně ani výsledkově se Baníku Ostrava v podzimní části Gambrinus ligy nedařilo. V tabulce je čtrnáctý, pouze tři body od sestupových příček. A příznivá není ani finanční situace klubu, který se tento problém rozhodl částečně vyřešit prodejem stadionu na Bazalech. Informoval o tom server aktuálně.cz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stadion Bazaly | Foto: Tomáš Adamec

Majitel Baníku Tomáš Petera serveru potvrdil, že prodal stadion společnosti SMK Reality Invest, částku ale neuvedl.

Hlavním důvodem prodeje bylo, že klub nemá dostatek financí na rekonstrukci Bazalů, které už nevyhovují současným požadavkům Fotbalové asociace na 1. ligu, a už letos dostal klub výjimku.

Přehrát

00:00 / 00:00

O situaci v ostravském Baníku hovořil moderátor Jan Pokorný s redaktorem Mirko Vasićem

Od další sezóny potom bude hrát na Městském stadionu ve Vítkovicích. Jestli se bude na Bazalech hrát fotbal i dál, je hodně nejisté.

Tomáš Petera by si to sice přál, jak už ale vyplývá z názvu nového vlastníka, jeho zájmy mohou být úplně někde jinde než ve sportovním využití. Mohlo by se tak stát, že namísto stadionu se objeví bytové domy nebo kancelářské budovy.

Ve hře byly i jiné varianty. V létě se pokoušel od klubu odkoupit stadion bývalý majitel Baníku a současný trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik.

Ten chtěl následně přenechat polovinu akcií firmy, která by stadion spravovala, bezplatně městu. A hlavně - měl zájem udržet na Bazalech fotbal. S vedením klubu se ale zřejmě nedomluvil na podmínkách, a tak nakonec vlastní Bazaly společnost SMK Reality Invest.

Baník kromě prodeje stadionu navíc asi čeká asi více změn. Vlastnicky by do něj měl vstoupit hokejista Pavel Kubina a post sportovního ředitele klubu by měl obsadit Marek Jankulovski.

Jan Pokorný, Tereza Jelínková, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme