Ostravský magistrát pozastavil dotaci fotbalovému klubu Baník Ostrava

Fotbalisté Baníku Ostrava se prozatím musejí obejít bez 15 miliónů korun. Počítali s tím, že je dostanou od města, ale to pozastavilo jejich vyplacení. Vedení klubu a města se nyní přou, kdo komu dluží větší sumu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stadion Bazaly | Foto: Tomáš Adamec

„Město má mezi svými podmínkami, že poskytuje dotace pouze, když společnosti nedluží městu nebo městským společnostem. Vůči fotbalovému klubu Baník evidujeme pohledávku 820 tisíc korun za neuhrazené nájemné za stadion Bazaly od září 2014,“ vysvětluje pozastavení dotace primátor Ostravy Jan Macura zvolený za ANO.

Vztah Ostravy a fotbalového Baníku je křehký už několik let, ale zatím pokaždé našel magistrát i klub nějakou formu dohody.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reakci obou stran ve sporu Baníku s vedením Ostravy získal reportér ČRo Tomáš Kohout

„V momentě, kdy pohledávka bude uhrazena, nic nám nebrání v uvolnění dotací,“ dodává primátor.

Obě strany se ale nyní přou o to, kdo dluží víc. „Nějaký čas neplatíme nájem, nicméně město více dluží nám. Město coby majitel stadionu neproplatilo některé částky například na pojistce nebo investice, které jsme na stadionu zainventovali,“ říká mluvčí Baníku Jaroslav Baďura.

Investovat do stadionu klub musel po nechvalně proslulém jarním ligovém utkání se Spartou a pro úpravy nutné k získání prvoligové licence.

„Město dle našeho názoru nesplňuje od loňského roku podmínky vyplývající z nájemního vztahu mezi námi,“ píše předseda představenstva Baníku Petr Šafarčík v prohlášení na klubovém webu.

„Na stole mi přistál dopis od advokátní kanceláře, že převzala zastoupení fotbalového klubu Baník ve věci vymáhání pohledávky za toto údajné technické zhodnocení. Jestli to tak má být, nepovažuji to za šťastné vykročení směrem k uzavření dohody mezi městem a klubem,“ reaguje primátor Jan Macura.

Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme