Ostuda v Al-Ainu, Češi prohráli s Ázerbájdžánem

Česká fotbalová reprezentace podlehla na turnaji ve Spojených arabských emirátech s Ázerbájdžánem 0:2

Jan Šimůnek před zápasem s Ázerbájdžánem

Jan Šimůnek před zápasem s Ázerbájdžánem | Zdroj: ČTK

Česká republika - Ázerbájdžán 0:2 (0:1)

První poločas nabídl fotbal úrovně okresního přeboru. Čeští hráči měli sice častěji míč na svých kopačkách, ale řadou nepřesností nebo nedůrazností v osobních soubojích si prakticky nedokázali vytvořit souvislejší tlak. Když už se dostali do pokutového území soupeře, volili svěřenci trenéra Bílka přihrávku, která však nenašla svého adresáta.

Ázerbájdžán si také nepočínal příliš fotbalově, ale co se produktivity týká jasně předčil český tým. Ve 25.minutě se prosmýkl po levé straně Mamedov, nacentroval před branku, kde našel naprosto volného Džavadova a ten nedal Grygarovi šanci - 0:1. Po vstřelené brance se Ázerbájdžán ještě více zatáhl do obraného bloku a bez nápadu hrající Češi nenašli cestu k ohrožení soupeřovi branky.

Kdo očekával, že ve druhém poločase český výběr vyrukuje na soupeře s nátlakovou hrou a kombinací nebo individuálními výkony zlomí soupeře, ten se velice mýlil. Ázerbájdžán, tým řadící se do kategorie fotbalových trpaslíků, byl české reprezentaci více jak vyrovnaným soupeřem a několikrát se dostal díky rychlé kombinaci do slibné situace.

00:00 / 00:00

Utkání očima reportéra Jaroslava Plašila

Trenér Michal Bílek se snažil oživit hru několikerým střídáním, ale žádný z hráčů jeho výběr nepřinesl do hry potřebné oživení. Naopak v křeči hrající český tým dorazil v 89.minutě po rohu hlavičkující Abušov - 0:2.

Na turnaji, kde trenér Bílek testoval hráče pro doplnění reprezentace, český tým za 180 minut nevstřelil branku a skončil poslední.

Branky: 25. Džavadov, 89. Abušov. Rozhodčí: Faríd - Salíh, Šamsí (všichni SAE). ŽK: Medveděv, Abušov. Diváci: 500.

Česká republika: Grigar - Limberský, Šimůnek, Rajnoch, Pudil (46. Hloušek) - Lička, Holek (80. Rozehnal), Matějovský (75. Fillo) - Papadopulos, Magera (63. Necid), Blažek (75. Švec). Trenér: Bílek.

Ázerbájdžán: Farhad - Medveděv, Levin, Alachverdějev, Abušov - Šukurov, Abbasov, Mamedov (90. Pereira), Čertoganov (32. Sagydov), Džavadov - Ramim (83. Nadirov). Trenér: Vogts.

Ohlasy po utkání:

„Po taktické stránce a ve finální části jsme malinko pokulhávali. Naštvaný nejsem, to vůbec ne. Samozřejmě spokojený také být nemůžu, protože to umístění není takové jaké jsme si představovali, ale pořád je to test. Je to zkouška nových hráčů a my v tom samozřejmě budeme pokračovat. Všechny tyhle hráče budeme dál sledovat, protože patří do okruhu nejlepších našich hráčů a uvidíme co bude dál,“řekl Radiožurnálu po utkání Bílek.