Pan Božský by měl přistát na zem, vyzývá Křetínského majitel fotbalové Plzně Paclík

Nejdřív kožená taška, pak dopisy a teď opět brašna. Český fotbal táhnou dolů aféry, které spolu evidentně souvisejí a které zatím nemají řešení. Platí to i po dalším mimořádném zasedání disciplinární komise, po kterém majitel plzeňské Viktorie Tomáš Paclík slovně zaútočil na šéfa konkurenční Sparty Daniela Křetínského.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Majitel fotbalové Plzně a kandidát na předsedu FAČR Tomáš Paclík | Zdroj: ČTK

Majitel plzeňské Viktorie Tomáš Paclík přiznává, že pro svá tvrzení nemá přímé důkazy, přesto říká, že je to šéf Sparty Daniel Křetínský, kdo se snaží západočeský klub obvinit z nekalých praktik.

Rozhodčího Tomáše Adámka, který s více než půlročním zpožděním přiznal dvousettisícový úplatek, touží vidět stejně jako všechny další důležité postavy kauzy, u detektoru lži. Bránit se chce i trestním oznámením. Zároveň Paclík odmítá, že by spolupracoval s funkcionářem Martinem Svobodou, který měl podle sudího Adámka i svědectví kolegy Pavla Býmy za výhru Plzně v jarním ligovém duelu v Jablonci zaplatit.

"Žádný pracovní vztah nikdy mezi Viktorií Plzeň a jím nebyl, ani externí, smluvní, a dokonce ani žádný nesmluvní, který by byl sjednán ústní dohodou, nic takového nikdy nebylo, o tom jsem stoprocentně přesvědčený," prohlašuje Tomáš Paclík, podle kterého by měl leccos vysvětlovat spíše šéf Sparty Daniel Křetínský.

Přehrát

00:00 / 00:00

Majitel Viktorie Plzeň Tomáš Paclík se obul do šéfa Sparty Daniela Křetínského

"Myslím, že pan Božský by měl přistát na zemi, vystoupit z toho tryskáče. Jestli to neudělá, taky by se mohlo stát, že veřejnost přestane věřit krásné pohádce o Mirku Dušínovi, který se díky svým schopnostem a vzdělání stal ve třiceti letech miliardářem. A co kdyby si lidé začali myslet, že v byznysu pracuje stejně jako ve fotbale," říká Paclík.

Šéf Sparty Daniel Křetínský šanci na vyjádření dostane, dokonce to bude mít jako člen fotbalové asociace povinné, protože si ho na Strahov pozvala disciplinární komise Jiřího Goldy.

"Má stejná práva a povinnosti jako každý člen asociace," dodává Golda, který je ve slepé uličce, posbíral několik různě věrohodných a navíc protichůdných tvrzení. Dost často ale od lidí s pochybnou minulostí.

A opravdový důkaz, který by kauzu výrazně posunul dopředu, mu zatím v ruce chybí. Právě proto teď Daniela Křetínského na strahovský kopec žene. Zpátky na místo, na které šéf Sparty před deseti týdny dorazil s koženou brašnou a také zprávou, že má závažné informace o nekalých praktikách v českém fotbale. Jiří Golda se teď bude ptát, co vlastně v tašce bylo.

Alena Benešová, Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme