Pavel Horváth bude možná po konci kariéry pracovat v pivovaru

36. narozeniny oslavil kapitán fotbalové Viktorie Plzeň Pavel Horváth. 1000 piv, které si odvezl z plzeňského pivovaru ovšem s jeho věkem nesouviselo. I když, vlastně ano. Talent, zkušenost i nadhled ho dovedly až k titulu Osobnost Gambrinus ligy za rok 2010.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Teplický Pavel Verbíř a plzeňský Pavel Horváth v souboji o míč. Foto: František Bílek | Foto: David Kalvas

„Smutný z toho nejsem. Určitě bylo milé, že jsem dostal tuto cenu, ale byla to cena pro celé naše mužstvo, bez něj bych totiž takovéto ocenění nezískal,“ opakuje Pavel Horváth to, co říkal už v únoru, kdy si cenu pro nejlepšího fotbalistu domácí soutěže přebíral.

Už tehdy měl ale jasno, jak s cenou, tedy tisíci pivy naloží. Tedy, on si je dnes skutečně musel na pivovarský povoz naložit a hračka to rozhodně nebyla.

500 piv do kabiny, druhá pětistovka patří fanouškům, kteří se velice rychle naučili chodit do Štruncových sadů v opravdu nebývalém počtu. A bylo nač se dívat. Už v minulé sezóně Viktoria překonala klubový rekord v počtu získaných bodů, zvítězila v domácím poháru a po téměř čtyřiceti letech okusila evropské poháry.

Následoval výjimečný podzim, během něhož si Západočeši vypracovali v čele naší nejvyšší fotbalové soutěže až 12 bodový náskok. Ten je sice šest kol před koncem poloviční, ale Pavel Horváth věří, že se nakonec bude slavit právě v Plzni.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Markup sledoval cestu Pavla Horvátha z plzeňského pivovaru

V Plzni, kterou si čerstvý šestatřicátník celou získal. Důkazem budiž třeba i titul čestný sládek, který minulé léto získal. Poté, co si osvojil i rozvoz zlatavého moku, pravděpodobně by v budoucnu nemusel mít o práci nouzi.

„Už je to skoro na písničku, no. Pivovarský koně, sládek. Myslím, že bych tu mohl něco dělat, ale asi jen rozvážet. S rukama totiž moc šikovný nejsem a ještě k tomu jsem líný, takže uvidím.“

O fotbalové šikovnosti Pavla Horvátha netřeba spekulovat a vlastně i tím kočím by plzeňský kapitán mohl být. Oprať v ruce držet umí i tisíc piv s koňským povozem dopravil tam, kam měl, tedy do Štruncových sadů. Mnohem raději by tam ale dovezl mistrovský titul.

Jan Markup Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme