Pavel Vrba má tým pohromadě, v přípravě naváže na vydařený podzim

Víc než čtyři měsíce už uplynuly od chvíle, kdy Pavel Vrba po vítězství nad Islandem naposledy rozpustil sraz národního týmu. Znovu se s fotbalovými reprezentanty shledal až dnes v Praze, kde český tým v sobotu hostí v dalším kvalifikačním utkání Lotyšsko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Pavel Vrba | Foto: Alžběta Švarcová | Zdroj: Český rozhlas

Dorazili všichni, které Vrba pozval. A na trenérovi samotném bylo vidět, jak pookřál a jak mučivé pro něj bylo nezvykle dlouhé čekání na práci s týmem.

„Naštěstí byly vánoce, takže měli volno všichni, tak jsem tak moc netrápil. Pak začala liga, chodil jsem i na mládež. Navíc jsme navštívili Bundesligu a švýcarskou ligu. Jinak jsem byl na svazu, kde jsem si plnil svoje povinnosti,“ dušuje se Pavel Vrba, že knihu docházek má pro období mezi polovinou listopadu a koncem března v pořádku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalová reprezentace se sešla před kvalifikačním utkáním s Lotyšskem a trenér Pavel Vrba lituje absence opor Sivoka s Kadeřábkem

Zároveň může prohlásit, že přetrpěl nejdelší období ve své trenérské kariéře, kdy měl angažmá a zároveň nevedl ani jeden trénink. A také období, během kterého musel sledovat, jak se mu, do jisté míry hroutí rozdělaná podzimní práce, aniž by tomu mohl jakkoli zabránit.

„Problém jsou Sivok s Kadeřábkem. Sivok dlouhodobý, to je pro nás neřešitelné. U Kadeřábka se ukázalo, že zranění není tak vážné. Za 14 dní by mohl být v pořádku. Přeji mu rychlé uzdravení, ať pomůže Spartě a v závěru kvalifikace i nám,“ popsal stav dvou zraněných opor Pavel Vrba.

„Máme naštěstí šest dní do utkání, takže si ukážeme věci, které nám šly proti Islandu. Budeme dále nacvičovat to, co na podzim. Z tohoto pohledu jenom navážeme na věci, které jsme dělali v podzimní části,“ prozradil program reprezentační trenér.

Rivalita jde stranou. V reprezentaci je jedenáct fotbalistů z Plzně a Sparty

Číst článek

Týkat se to bude obou dlouhodobých pilířů brankáře Čecha s kapitánem Rosickým, také třeba dvou navrátilců, kteří znovu začali nastupovat v německé Bundeslize, Gebreselassieho s Hlouškem a také dvanácti fotbalistů z české ligy, kteří mají v národním týmu převahu.

Ta bude zřejmě po kvalifikaci s Lotyši a nedělním vyhlášení Fotbalisty roku ještě výraznější. K přípravě na Slovensko už by neměl cestovat Petr Čech a podobný model možná zvolí Vrba i u dalších krajánků, místo kterých si otestuje tváře z domácí soutěže. Ovšem konkrétní ještě být nechce.

„Mám představu a určitě nebude kádr stejný. Někteří hráči po vyhlášení Fotbalisty roku odjedou a někteří můžou být ještě nominovaní. Navíc někdo přejde k jedenadvacítce. Jsme s Jakubem Dovalilem domluveni na určitých pravidlech, ale konkrétnější budeme v sobotu po zápasu s Lotyšskem.“

Kromě toho by měla být fotbalová reprezentace tou dobou také o tři kvalifikační body proti outsiderovi bohatší a tím pádem zase o kus blíž přímému postupu na mistrovství Evropy příští rok ve Francii.

Jan Kaliba, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme