Pelta mění komisi i listiny rozhodčích, zbaví se majoritního podílu v Jablonci

Nový ročník první a druhé ligy bude mít na starosti výrazně obměněná Komise rozhodčích. Také na listinách sudích v profesionálních soutěžích dojde k výrazným změnám. Avizuje to předseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Miroslav Pelta, který se v tvorbě nového složení komise osobně angažuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Pelta | Foto: Adam Kebrt

„Stane se, že třeba někdo půjde z kola ven a že mu možná malinko ukřivdíme. Třeba umí pískat, ale nemá důvěru. Důvěra veřejnosti u mě třeba bude v některých doporučeních převažovat nad kvalitou,“ řekl a dodal:

„Není to o tom, že bych se chtěl někomu mstít nebo ho likvidovat. Já chci to, že i vy řeknete: Věříme tomu.“

Pelta zároveň připustil, že na sebe cítí vzrůstající tlak kvůli střetu zájmů a připravuje předání jabloneckého prvoligového klubu jinému vlastníkovi. Poprvé to avizoval už předloni, teď je to podle něj znovu aktuální. K jeho rozhodnutí přispělo i narůstající vytížení v dalších funkcích.

„V Jablonci dojde v managementu klubu ve funkcích představenstva ke změnám – bude nový předseda a prezident klubu. Ten má i silný ekonomický potenciál, aby po aklimatizaci převzal i majoritní podíl,“ upřesnil šéf Fotbalové asociace.

Před dokončením je podle něj také smlouva s novým hlavním sponzorem nejvyšší soutěže. Jeho jméno chce FAČR oznámit do poloviny června.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme