Pelta: Před třetím kolem jsem si byl jistý

Český fotbal má opět předsedu. Na mimořádné valné hromadě Fotbalové asociace se jím stal Miroslav Pelta. Šéf Jablonce porazil ve 3. kole hlasování Tomáše Paclíka 55:16. To už volili pouze delegáti z moravské komory, za kterou oba kandidovali, a Miroslav Pelta si tak udržel podporu moravských delegátů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový předseda FAČR Miroslav Pelta | Zdroj: ČTK

Věřil jste před třetím kolem, že se stanete novým předsedou? Podle hlasování moravské komory v předchozích kolech jste totiž byl dopředu jasným favoritem.

Před třetím kolem jsem to sice nechtěl zakřiknout, ale byl jsem si jistý. V prvním kole jsem od moravské komory dostal 54 hlasů, ve druhém také a můj proti kandidát se pohyboval na hranici okolo patnácti hlasů, takže jsem se nebál.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Miroslavem Peltou mluvila moderátorka Daniela Karafiátová

Bál jste se, že může opět dojít k patové situaci jako v září a valná hromada skončí bez výsledku?

No myslím, že po výstupu ministra školství Dobeše, který řekl, že je nutné, aby český fotbal měl předsedu se silným mandátem,, bylo jasné, že se tentokrát volit bude, protože podpora státu do fotbalu je důležitá. To byl velký moment pro to, aby tu nevznikla snaha dovést volbu do patové situace.

Jaké budou vaše první kroky ve funkci a jaké máte dlouhodobější cíle?

V pondělí v deset máme první výkonný výbor, kde budeme řešit kroky k Valné hromadě ČSTV, budeme plánovat termíny přípravy reprezentace k Mistrovství Evropy a samozřejmě půjde také o smlouvy s partnery. Takže já si musím udělat okamžitě analýzu - dále budeme jednat s ministrem školství o podpoře krajů a okresů pro rok 2012. To je jedna z hlavních otázek našeho fungování.

A jak to bude s vaším dalším působením v jabloneckém klubu?

Všichni tři kandidáti máme nějaké klubové zájmy a už před volbou jsme se dohodli, že uděláme takové kroky, abychom vyloučili konflikt zájmů. To znamená, že budu muset převést svůj podíl v klubu a já mám představu, že bych to převedl v Jablonci občanskému sdružení. Samozřejmě si nechám udělat právní rozbor, zda budu muset opustit i pozici místopředsedy představenstva. Ale je to otázka příštího týdne, kdy to zřejmě dokážu rychle vyřešit.

Daniela Karafiátová, Martin Charvát, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme