Peníze z Ligy mistrů chybí, fotbalová Sparta vykázala ztrátu 130 milionů

Více než dvě stě milionů za účast ve čtvrtfinále Evropské ligy finance fotbalové Sparty nezachránilo. Vicemistr ligy vykázal za sezonu 2015/2016 ztrátu ve výši 129,7 milionu korun. Ztrátu vykazuje klub pokaždé v posledním desetiletí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalový stadion Axa Aréna | Foto: fotbalportal.cz

„Společnost AC Sparta Praha realizovala v uplynulé sezoně ztrátu ve výši 129 704 tisíc Kč. Na hospodářském výsledku se v sezoně 2015/2016 projevil zejména fakt, že v rámci tohoto období nebyl zaúčtován žádný výrazný hráčský transfer směrem do zahraničí. Naopak významně vzrostly obchodní příjmy,“ oznámila Sparta v tiskové zprávě.

Přes minusová čísla klubu zdůraznil, že hospodářská ztráta nemá žádný negativní dopad na provoz a další aktivity klubu.

Oproti loňské sezoně ztráta vzrostla o 62 milionů korun, na vině je právě absence přestupu do zahraničí. Zatímco Pavel Kadeřábek odešel do Hoffenheimu v předchozí sezoně, odchody Patrika Schicka, Ladislava Krejčího či Jakuba Brabce budou zařazeny až v bilanci aktuální sezony.

Neúčast v Lize mistrů, kam klub nepoustoupil už 10 let, Sparta částečně nahradila v Evropské lize, kde se dostala až do čtvrtfinále. „Celkové příjmy vyplývající z účasti ACS v mezinárodních soutěžích byly více než 219 milionů korun,“ uvádí klub ve zprávě. 290 milionů přinesly obchodní příjmy jako reklama či vstupné.

Největší nákladovou položkou byli hráči Sparty, kteří z rozpočtu organizace ukrojili 218 milionů korun, zajištění provozu klubu přišlo Spartu na 192 milionů.

Sparta je ve ztrátě nepřetržitě od ročníku 2005/2006, za současného majitele Daniela Křetínského byla v plusu jen v prvním roce 2004/2005. Poté se projevilo, že jí chyběly pohádkové bonusy z Ligy mistrů.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme