Peníze z Ligy mistrů nám umožní pokračovat v naší práci, říká po postupu majitel Viktorie Paclík

Fotbalisté Plzně vezou z Mariboru vítězství a tím i postup do hlavní fáze Ligy mistrů. V odvetě posledního předkola ve středu v noci porazili svého slovinského soupeře 1:0 a mohou se tak těšit na čtvrteční los základních skupin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Majitel fotbalové Plzně a kandidát na předsedu FAČR Tomáš Paclík | Zdroj: ČTK

Velkou radost z plzeňské jízdy evropskými předkoly měl pochopitelně i majitel Viktorie Tomáš Paclík.

Jak slaví druhý postup do Ligy mistrů majitel klubu? Byla to v Mariboru náročná noc?

Náročný byl především zápas. Byli jsme všichni velmi nervózní, protože jsme věděli, že jsme blízko velkému úspěchu. Zatím nám ani pořádně nedochází, co jsme dokázali. Ráno jsme taky potřebovali brzo odletět do České republiky a na los do Monaka, tudíž noc opravdu náročná nebyla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Paclík je rád za stabilitu, kterou peníze z Ligy mistrů jeho klubu zajistí

Jak tenhle úspěch a příliv dalších atraktivních soupeřů a stamiliónů do kasy posílí plzeňský klub po sportovní a ekonomické stránce?

Samozřejmě je to především prestižní záležitost dostat se mezi 32 nejlepších klubů v Evropě. Pro nás je to velice důležité, protože nějakou prestiž jsme si v uplynulých letech získali a teď jsme potvrdili, že to nebyla náhoda. Všichni také vědí, že s Ligou mistrů jsou spojené obrovské finanční prostředky, které nám zajistí stabilitu a umožní nám dělat práci tak, jak ji děláme. No a to nejdůležitější je, že do Plzně poprvé přijedou úplně nejlepší evropské týmy.

Tohle se neochodí, mohou si říkat fotbalisté Plzně při oslavách postupu do Ligy mistrů

Číst článek

Hráči mají určitě různá přání, koho by chtěli dostat za soupeře ve skupině. Které týmy si budete při losování přát vy?

Přál bych si Bayern Mnichov. Máme to tam kousek a byl by to svátek pro naše fanoušky. Hráli jsme s ním naposledy asi před 42 lety a byla by nádhera si to zopakovat.

Respektujeme vaše přání nebavit se před dopolední tiskovou konferencí o přestupu Vladimíra Daridy. Ale kouč Vrba po zápase řekl, že i když za něj náhrada už přišla v Tomáši Hořavovi, tak budete jednat s dalšími případnými posilami. Je to podle vás nutné pro to, abyste uspěli v Lize mistrů a kolik hráčů a na jaké posty byste případně chtěli přivést?

Jednáme už delší dobu o hráčích, které bychom do Plzně potřebovali. Je samozřejmě otázka, jestli se to povede, ale my jsme se letos vydali cestou širšího kádru. Chceme totiž být schopni kvalitně odehrát zápasy jak v Gambrinus lize, tak v evropských pohárech. A v téhle vizi budeme chtít dál pokračovat.

Máte představu o počtu a postech případných posil?

Mumraj před stadionem Ljudski vrt, kde Plzeň postoupila do LM | Foto: Jan Kaliba

Určitě ještě potřebujeme středního záložníka, velmi kvalitního. A jelikož se nám proti Mariboru zřejmě zranil i krajní obránce, tak budeme hledat také v těchto vodách.

Předloni Plzeň skončila ve skupině Ligy mistrů třetí a zajistila si jarní pokračování v Evropské lize. Budou tentokrát vaše ambice bez ohledu na soupeře vyšší?

My teď budeme hrát soutěž, kde jsou ty nejlepší evropské celky, takže by bylo předčasné mluvit o ambicích. Jsme rádi, že jsme se tam dostali, ale pochopitelně, když nějakou soutěž hrajeme, tak ji chceme odehrát co nejlépe.

Jiří Chum, Jan Kaliba, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme