Pět rozhodčích má za chyby v první lize pozastavenou delegaci

Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR zastavila delegaci pěti sudím za chyby v sedmém kole první fotbalové ligy. Nejvyšší trest (tři soutěžní zápasy) dostal hlavní arbitr Martin Nenadál za sobotní utkání Brno - Hradec Králové (1:1).

Ilustrační foto

Ilustrační foto | Zdroj: Reuters

Nenadál na stadionu Zbrojovky udělal dvě hrubé chyby. Ve 34. minutě měl vyloučit brněnského Řezníčka za udeření Pázlera loktem do obličeje a ve 40. minutě měl udělit červenou kartu také hradeckému Žondrovi za kopnutí Kijanskase do kotníku.

Nenadál se podle komise také provinil špatným čtením hry, když zápas necitlivě ukončil při brejku Hradce. Za pochybení při spolupráci mezi rozhodčími dostal stopku na dvě soutěžní utkání Nenadálův asistent Jakub Hrabovský.

Další hlavní rozhodčí Pavel Královec si nezapíská v jednom zápase, protože v souboji Mladé Boleslavi se Slováckem (3:0) měl v 77. minutě nařídit penaltu pro domácí.

Na dvě soutěžní utkání má omezenou delegaci asistent Stanislav Pochylý. Ten v duelu Příbrami s Teplicemi (3:2) chybně vyhodnotil situaci předcházející neuznané brance domácího týmu v 55. minutě při ruce Jiránka.

Další pomezní rozhodčí Jiří Moláček dostal trest na jedno utkání, protože v zápase Dukla - Bohemians 1905 (4:1) ve 12. minutě před neuznanou brankou domácích chybně signalizoval ofsajd Olayinky.