Petr Čech by si na letošním ME rád zopakoval úspěch z Portugalska

Příští týden to bude padesát let od začátku světového šampionátu v Chile, na kterém českoslovenští fotbalisté před 50 lety získali stříbrné medaile. Žijící účastníci slavného turnaje se chystají na sérii setkání k této příležitosti, ale také sledují své pokračovatele.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trénink fotbalové reprezentace. Petr Čech | Foto: Filip Jandourek

Mnohdy jsou k nim velmi kritičtí, ale také dokážou jejich umění ocenit a rádi by se jich na některé věci zeptali. Radiožurnál jim to umožnil a může zprostředkovat i odpovědi. Třeba tu, kterou posílá brankář Petr Čech na dotaz někdejšího útočníka Václava Maška.

„Tak se zeptejte Petra Čecha, jakou má motivaci v národním mužstvu. Absolvuje desítky náročných zápasů v anglické lize. Dostane se až do finále Ligy mistrů. Kde bere energii ještě se vybičovat v českém reprezentačním dresu? Z vlastních zkušeností vím, že to není jednoduché. Nemyslím v zápasech třeba na ME, ale v přípravě např. s Maďarskem.“

Nebo už v sobotním utkání tady na rakouském soustředění proti Izraeli, můžeme dodat ke slovům Václava Maška. Petr Čech jeho otázku bedlivě vyslechl po tréninku národního týmu a už má na jazyku odpověď.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Čech odpovídá na otázku bývalého reprezentanta Václava Maška

„Je to příprava na Euro a to je obrovský turnaj, který jsem nikdy nevyhrál. V Portugalsku jsme se dokázali dostat do semifinále, tam jsme měli strašnou smůlu s Řeckem a nakonec jsme finále nehráli a skončili třetí. Motivace je právě dostat se na ME co nejdál. A třeba se pokusit nějakou tu medaili zopakovat,“ říká gólman londýnské Chelsea a pokračuje:

„Každý přípravný zápas před evropským šampionátem je důležitý, abych já osobně přijel ve svém nejlepším rozpoložení a to budu mít jen v případě, že ty zápasy odchytám dobře. Když člověk vyhraje Ligu mistrů, je to obrovská radost, že i fotbal pak bere trochu jinak. Snaží si tu radost zopakovat.“

„Euro s přátelskými zápasy beru jako celek, protože podle mě je příprava stejně důležitá jako samotný turnaj, i když vyhraná utkání v přípravě ještě neznamenají, že tým bude pak na ME úspěšný. Je to hlavně pro pocit hráče,“ vzkazuje nejen Václavu Maškovi Petr Čech a dodává, že kdyby po zápasech s Izraelem a Maďarskem nenásledovalo Euro, ale konec sezony, hledal by naopak motivaci velmi těžko.

Jan Kaliba, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme