Petr Čech chce v reprezentaci zapomenout na ligový 'výbuch' s Chelsea

Nevídaná situace byla k vidění na dnešním srazu české fotbalové reprezentace před středeční přípravou v Dánsku. Bez zpoždění dorazilo ze svých klubů do Prahy čtrnáct hráčů, všichni s čerstvými zážitky z víkendových zápasů ve svých ligových soutěžích. A nejhorším výsledkem se mohl pochlubit brankář Chelsea Petr Čech.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Čech na srazu české reprezentace před přátelským utkáním v Dánsku

Petr Čech na srazu české reprezentace před přátelským utkáním v Dánsku | Zdroj: ČTK

„Podobný zápas, co jsme odehráli takhle s Chelsea, to si těžko pamatuji, abych se přiznal. Výsledkově už vůbec ne, a i jakoby průběhem! Asi bych musel hodně dlouho hledat v paměti, kdy se něco takového povedlo,“ ani osm set mil překonaných mezi Londýnem a Prahou nezastavilo krk Petra Čecha, který stále kroutil hlavou nad nedělní porážkou Chelsea 0:3 se Sunderlandem.

Český gólman tímhle výsledkem, který překvapil a v některých případech i škodolibě pobavil celou fotbalovou Anglii, přišel o jubilejní sto padesáté čisté konto v Premier League. Ale ani se skoro denním odstupem nepřišel na to, proč se to vlastně stalo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Čech chce v reprezentaci zapomenout na ligový 'výbuch' s Chelsea

„Jsou prostě věci ve sportu, které člověk nemůže předpovídat nebo ani nějak vysvětlit. Myslím, že zrovna včerejšek je jedna z těch věcí, která se dá těžko vysvětlit, protože vlastně už v průběhu týdne, po zápase s Fulhamem, všechno vypadalo v pořádku. Propadli jsme jako tým, protože třeba u toho prvního gólu bylo šest hráčů, kteří mu mohli zabránit a ani jednomu se to nepovedlo. Každý spoléhal na toho druhého a přesně takhle tým nehraje,“ uvedl brankář Petr Čech.

Poslední reprezentační akce roku 2010 je tedy pro Petra Čecha vítanou příležitostí, jak hodit výbuch v anglické lize za hlavu. A reprezentační kouč Michal Bílek zase může být rád, že má svou brankářskou jedničku k dispozici, i když zatím neví, jestli Čech odchytá celé utkání, nebo se vystřídá s Janem Laštůvkou.

Bílkův dánský kolega Morten Olsen musí zraněného Thomase Sörensena z anglického Stoke City oželet. Jeho kolega z Premier League Čech tak zřejmou příčinu k vypsání omluvenky neměl a žádnou podružnější hledat nechtěl.

„Já vždycky rád jezdím na nároďák. A hlavně i díky třeba minulé sezóně, tak vždycky se mi podařilo, že když přišel nároďák, tak jsem měl nějaké zranění nebo nějaký problém, kdy jsem musel vynechat. Takže já jsem rád. Jakmile mi zdraví dovolí hrát, tak vždycky chci hrát. Takže jsem o tom ani neuvažoval a jakmile jsem mluvil s trenérem a on řekl, že mě do nominace dá, tak jsem si ‘zabukoval‘ letenky a jsem tady.“

Tedy v Praze, ale už zítra v půl druhé odpoledne by mělo Čechovo "tady" znamenat v druhém největším dánském městě Aarhusu. Právě tam se Češi ve středu večer přátelsky utkají s domácí reprezentací.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme