Petr Čech nastoupí v bitvě o anglický superpohár poprvé proti Chelsea

Od vlny pochopení a podpory až po výhrůžky smrtí - v takových extrémních polohách se pohybovaly reakce fanoušků Chelsea na přestup Petra Čecha do Arsenalu. Teď je tohle téma znovu aktuální, protože se blíží první soutěžní konfrontace českého fotbalisty s jeho bývalým klubem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na zdi slávy u stadionu Chelsea Petr Čech mezi klubovými legendami zůstává | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Už v neděli nastoupí Petr Čech ve Wembley za Arsenal v duelu o anglický superpohár právě proti Chelsea.

Na stadionu Stamford Bridge ve fanshopu s klubovými upomínkovými předměty a oblečením v barvách Chelsea je jasně patrné, že éra Petra Čecha tady skončila. I z regálů s dresy Chelsea vytlačil českého gólmana Belgičan Courtouis.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve Wembley a v bitvě o anglický superpohár se Petr Čech poprvé v dresu Arsenalu postaví proti Chelsea

Z místní zdi slávy, kde visí velkoformátové fotografie klubových legend, současného brankáře Arsenalu nesundali. Obraz, na kterém Petr Čech drží jednu ze 13 trofejí, které s Chelsea získal, ještě nikdo neposprejoval ani nevyzdobil žádným hanlivým nápisem.

„Pro fanoušky Chelsea zůstává i teď legendou. je to borec, vůbec ho z přestupu do Arsenalu neviním. Upřímně, je pořád moc dobrý na to, aby seděl na lavičce. Zítra to bude zvláštní pocit. Dokonce napsal příznivcům Chelsea vysvětlující dopis na rozloučenou. I to dokazuje, co ke klubu cítí,“ říká dlouholetý fanoušek Tery.

Petra Čecha už Belgičan Curtois vytlačil na Stamford Bridge nejen z branky | Foto: Jan Kaliba

„Možná bude zítra pár fanoušků Chelsea, kteří na něj budou bučet, ale to se ztratí. Do Wembley přijde 30 000 fanoušků Chelsea a nejméně 29 980 z nich přivítá Petra Čecha jako hrdinu. Tím jsem si jistý,“ uklidňuje na dálku Petra Čecha Jan, skutečný, pravověrný fanoušek Chelsea.

Sám Petr Čech na takové fanoušky dost spoléhá a věří, že během nedělního zápasu o anglický superpohár, kdy se poprvé postaví proti svému bývalému zaměstnavateli, se nikdo proti němu výrazně nevymezí a mezi ostatními se ztratí ti, kteří mu posílali nenávistné vzkazy nebo dokonce výhružky smrtí.

Stamford Bridge po 11 let domovský stadion Petra Čecha | Foto: Jan Kaliba

„Opravdový fanoušek ocení minulost a to, co jsem v klubu zanechal, počet trofejí, které po mě v klubu zůstanou. Ale vždycky se najde pár negativních lidí, ale to většinou nejsou opravdoví fanoušci Chelsea,“ říká s klidnou tváří Petr Čech.

Jan Kaliba, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme