Petr Čech nevyhrál Superpohár ani na druhý pokus. Taková smůla, říká

V novém Edenu toho brankář Petr Čech ještě mnoho neodchytal, ale teď ho tam během jednoho týdne čekaly dva důležité zápasy. Příští týden v pátek tam nastoupí za národní tým v kvalifikaci mistrovství světa proti Arménii. A doufá, že výsledek bude lepší než v noci na dnešek, kdy se s Chelsea podruhé v řadě marně snažil vyhrát evropský Superpohár. Tentokrát proti Bayernu, se kterým po remíze 2:2 prohráli Londýňané 4:5 na penalty.

Brankář Chelsea Petr Čech po prohraném penaltovém rozstřelu ve finále Superpoháru v Praze | Zdroj: ČTK

„Smůlu jsme měli my a pohár mají oni.“ Byl po zápase Petr Čech lakonicky výstižný.

Fotbalový Superpohár v Praze získal Bayern Mnichov

Během utkání byl gólman Chelsea pro změnu několikrát zázračně hbitý, když zejména ve druhém prodloužení vyrážel na poslední chvíli míč při jedné gólové šanci soupeře za druhou.

00:00 / 00:00

Petr Čech v pražském Edenu další trofej nezískal

„Věřil jsem, že to dohrajeme. Vedli jsme 2:1, ale hráli v deseti proti takovému soupeři, nebylo to jednoduché. Věřil jsem, že dáme třeba ještě gól z nějakého brejku. V posledních pěti minutách k tomu žádná vhodná příležitost nebyla. Škoda, že těch pět nastavených vteřin, nebo kolik to bylo, nechci to radši ani vědět. Měli jsme to dohrát, no. Bohužel se nám to ovšem nepodařilo.“

Naopak soupeři se povedlo odpovědět na Hazardovu branku na 2:1 ze třetí minuty prodloužení v jeho samotném závěru.

Po Martinezově vyrovnání, kterým vyvrcholil drtivý tlak Bayernu, už přišel jen závěrečný hvizd a série pěti pokutových kopů na každé straně. Neproměnil až poslední - nervózní náhradník Chelsea Romelu Lukaku. Petru Čechovi by to nemuselo tolik vadit, kdyby netradičně nepustil za svá záda všechny pokusy soupeře.

Xherdan Shaqiri z Bayernu proměňuje vítěznou penaltu, Petr Čech ji vyrazil jen do boční sítě | Foto: ČTK

„U Lahma jsem byl hodně blízko a Shaqiriho penaltu jsem jakoby vyrazil do boční sítě, chybělo pár centimetrů a byla venku,“ litoval jediný Čech na vršovickém trávníku, který si utkání dvou evropských velkoklubů v metropoli své země užil jenom v omezené míře.

„Užil jsem si to ve smyslu, že to byl výborný zápas, bylo hezké si zahrát doma, ale na druhou stranu ten pohár nemám. To je taková smůla.“

Snad ji ze sebe reprezentační jednička smyje do pondělního srazu národního týmu, kvůli kterému Petr Čech ani se svými spoluhráči neodcestoval zpátky do Anglie.

Jan Kaliba, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít