Petr Čech: Ronaldo je velmi komplexní hráč, přesto věřím, že ho udržíme na uzdě

Na turnaji se dlouho trápil a ze všech stran poslouchal, že tým netáhne. Jenže stačilo devadesát minut a rázem je všechno jinak. Portugalský útočník Cristiano Ronaldo dvěma góly rozhodl utkání s Nizozemskem a před čtvrtfinálovým zápasem EURA mohl na dálku českým fotbalistům vzkázat: Jsem opět zpátky v té nejlepší formě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitán portugalských fotbalistů Cristiano Ronaldo vyzve se svými spoluhráči Čechy na Euru | Zdroj: ČTK

„Dal dva góly, dvakrát trefil tyč a ještě nějaké šance měl. Doufám, že nechytil formu,“ povzdechl si záložník českého týmu Václav Pilař, který má alespoň to štěstí, že není v roli obránce. Cristiano Ronaldo totiž rozhodně není tak klidný a nehybný jako jeho účes na hlavě, pohyby jsou rychlé a klamavé, takže není snadné portugalského útočníka zastavit.

„Musíte mít dobrý den a on špatný. K tomu to chce ještě štěstí. Musíme hrát blízko sebe a dobře vykrývat prostory, pokud mu člověk nechá místo, nastartuje tu svoji motorku a pak je už těžké ho chytit. Dokáže využít jakéhokoli prostoru a může vás i posadit na zem,“ říká stoper Tomáš Sivok, který by nerad právě v takové pozici končil. Asi hodně podobné přání může mít i krajní obránce Theodor Gebre Selassie.

Přehrát

00:00 / 00:00

České fotbalisty čeká ve čtvrtfinále Eura Ronaldo a spol.

„Asi to bude obtížnější (smích). Patří k nejlepším hráčům na světě, ale my se toho nebojíme. Svoje jsme si splnili, dostali se až sem, tak teď přece nepůjdeme do zápasu se strachem, že za ně hraje Ronaldo,“ nedělá si překvapivě velkou hlavu z velkého jména Theodor Gebre Selassie.

„Musíte si počkat, až si to někam dá. Když si míč přešlapuje, nesmíte nikam vyrazit, to je špatně. Musíte být trpěliví a vydržet to.“

Dán Bendtner přijde kvůli reklamě o kvalifikační duel o MS s českými fotbalisty

Číst článek

Když se to bude obráncům dařit, může mít snazší úlohu i brankář Petr Čech, který si ještě z anglické Premier League Cristiana Ronalda dobře pamatuje.

„Je to hráč, který na sobě pracuje a má obrovskou ránu. Je to hodně nebezpečné i kvůli tomu, že umí vystřelit pravou i levou nohou z každé situace a trefí bránu. Navíc je i velice dobrý hlavičkář, dává spoustu gólů hlavou. Takže je hodně komplexní. Doufáme, že se neprosadí. To je jediná věc, ve kterou můžeme doufat, že Ronaldo nastoupí a nebude se mu dařit vše, na co sáhne, protože to by pro nás mohlo znamenat, že dá i nějaké góly. To mi samozřejmě nepotřebujeme,“ vysvětluje gólman Chelsea a dodává:

„Věřím, že se nám podaří ho udržet na uzdě, stejně jako všechny ostatní a budeme mít šanci postoupit, ale favorit je jasný. My se budeme snažit dokázat, že ne pokaždé favorit vyhrává.“

Jaroslav Plašil, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme