Petr Čech se zranil a bude chybět reprezentaci ve Skotsku

Fotbalové reprezentaci bude v klíčovém utkání kvalifikace o postup na evropský šampionát ve Skotsku chybět gólman Petr Čech. Jedna z hlavních opor národního týmu si na tréninku Chelsea poranila koleno a bude přibližně čtyři týdny mimo hru. Utkání Skotsko - ČR se přitom hraje už 3. září.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trénink fotbalové reprezentace. Petr Čech | Foto: Filip Jandourek

Zranění si Čech přivodil na středečním tréninku, během něhož na koleno upadl a ještě si ho přisedl. Vinou toho si poškodil kolenní vazy.

Jenže zatímco v anglickém velkoklubu si v Portugalci Hiláriovi a domácím Turnbullovi systematicky vychovali spolehlivý záskok za svou jedničku, trenér reprezentace Michal Bílek to bude mít s hledáním brankáře pro důležitý duel ve Skotsku obtížnější.

Čech totiž od roku 2002 odchytal v národním týmu skoro všechny podstatné zápasy a i v těch přátelských chyběl málokdy. V poslední době zastával pozici dvojky Jan Laštůvka, ale za seniorskou reprezentaci ještě nikdy nenastoupil. O mnoho lépe na tom není ani Tomáš Grigar, který kryl Čechovi záda například na Kirin Cupu. Variantou je i povolání Jaroslava Drobného. Ten se ale v Bílkových uplynulých výběrech neobjevoval.

Nápovědou na zásadní otázku ohledně brankářské jedničky pro Skotsko může dát už nominace, kterou Michal Bílek zveřejní příští týden.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme