Petr Frňka už není trenérem ostravských fotbalistů, Baník povede Radomír Korytář

Vedení Baníku Ostrava se rozhodlo pro změnu trenéra. Petra Frňku, který přišel k týmu v zimní přestávce, nahradí Radomír Korytář. Ten už ostravské fotbalisty trénoval na konci ročníku 2012/2013, když nahradil odvolaného Martina Pulpita.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Bazalech

Na Bazalech | Foto: Kateřina Daňková

Petr Frňka usedl na lavičku Baníku Ostrava trochu nečekaně po vydařené podzimní části uplynulé sezony a nahradil oblíbeného Martina Svědíka.

Trenérská výměna vyvolala celou řadu negativních ohlasů a na stranu odvolaného kouče se postavila i největší osobnost Baníku útočník Milan Baroš.

Nicméně vedení klubu si stálo za svým a Frňku ve funkci potvrdilo. Ten ale na výsledky svého předchůdce vůbec nenavázal. V jarní části soutěže byl Baník druhým nejhorším týmem, když vyhrál jenom dva zápasy. Horší bilanci měly pouze sestupující České Budějovice.

Po podzimní části přitom tým z Bazalů aspiroval na účast v evropských pohárech, když ze šestého místa ztrácel pouze dva body na čtvrtou Mladou Boleslav.

Neúspěšného Frňku tak před startem nové sezony nahradí Radomír Korytář, pro kterého to bude už třetí působení u ostravského A týmu.

Poprvé Baník vedl v posledním kole sezony 2012/2013, kdy dočasně nahradil odvolaného Martina Pulpita. Podruhé vedl Baník společně s Tomášem Bernadym, Martinem Svědíkem a Radkem Slončíkem v závěru sezony 2013/2014 a také během podzimní části nedávno skončeného ročníku Synot ligy.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme