Petr Švancara vyměnil kopačky za lyže. Ten sport jsem si zamiloval, smál se bývalý fotbalista

Letošní zima sice lyžování moc nepřála, ale brněnský fotbalový patriot Petr Švancara na ni jen tak nezapomene. Po konci své profesionální kariéry si totiž poprvé v životě stoupnul na sjezdovky a v osmatřiceti letech tak našel nového koníčka. Dokonce absolvoval už i svůj první lyžařský závod.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Švancara (vlevo) s Luďkem Zelenkou.JPG | Foto: ČEZ KSN Cup

„Začínám mít rád i sníh. V Brně na něj nejsme moc zvyklí. Byl jsem moc rád za pozvání, protože jsem si lyžování zamiloval. Patří k němu samozřejmě i zábava, která tu nechybí. Je tady skvělá parta,“ povídal Petr Švancara po dojezdu druhého kola na mistrovství republiky novinářů v Harrachově, kam byl pozvaný jako jeden z hostů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bývalý fotbalista Petr Švancara si zamiloval lyžování a zúčastnil se exhibičního závodu v Harrachově

Přestože jeho časy zatím nemůžou konkurovat ostatním, bavil soupeře svými peprnými hláškami a jarní lyžování si očividně užíval. Přitom začátky před čtyřmi měsíci neměl úplně jednoduché a hodně mu pomohla přítelkyně, která prý dobře ví, jak na něj.

„Hodně chválit. To jsem měl vždycky rád i ve fotbale, když mě hodně chválili. A platí to i v lyžování. Když jsem poprvé sjel kopec, tak jsem si říkal, že už nikam nejdu. Bolely mě nohy a vůbec mi to nešlo,“ smál se bývalý fotbalista.

Ale po několika pokusech si brněnský patriot sjezdovky oblíbil a teď prý bude na svahu čím dál častěji, i kvůli svým dětem. A přestože objevil po konci profesionální fotbalové kariéry svět alpského lyžování, proniknout také mezi běžkaře se nechystá.

„Běžky jsem si díky fotbalu hodně zprotivil. Je to sice krásný koníček, ale pro mě moc namáhavý. O mně jestli se něco ví, tak že jsem toho ve fotbale asi nejvíc nachodil. Nechtělo se mi běhat a byl jsem línej. Takže běžkování by pro mě nebyl takový relax jako to sjezdování,“ doplňuje od letošní zimy už také lyžař Petr Švancara.

Stanislav Zbyněk, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme