Pilařův přestup do Wolfsburgu neplatí ani podle FIFPro

Mezinárodní unie fotbalistů tvrdí, že manažer Jiří Stejskal při vyjednávání přestupu záložníka Václava Pilaře porušil mezinárodní směrnice. Potvrdila tak stanovisko České asociace fotbalových hráčů, která na to upozornila už začátkem týdne. Hráč nemůže mít uzavřené zároveň dvě smlouvy, pokud první z nich nekončí v následujcích šesti měsících. Pilař má přitom smlouvu v Hradci Králové do roku 2013 a kontrakt s Wolsburgem měl být platný od 1.ledna 2012.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gól! Václav Pilař poslal Čechy do vedení 1:0 svou první reprezentační brankou | Zdroj: ČTK

V kauze Pilař se objevilo další stanovisko, které označilo hráčův přestup za neplatný a jednání jeho agenta Jiřího Stejskala jako porušení přestupových směrnic. Ve svém prohlášení to uvedla Mezinárodní unie fotbalistů (FIFPro).

Hlavním důvodem sporu je skutečnost, že fotbalista nesmí mít uzavřené dvě smlouvy. Výjimkou je jedině možnost, že by podepsal nový kontrakt méně než půl roku před vypršením toho stávajícího. A Pilařova smlouva s Hradcem Králové končí až v červnu 2013, nová s Wolfsburgem by ale měla platit už od 1.12.2012.

Za neplatný už dříve označila přestup také Česká asociace fotbalových hráčů. Kauzu probere příští čtvrtek na svém zasedání i disciplinární komise Fotbalové asociace České republiky.

Český reprezentační záložník navíc momentálně působí na hostování do konce této sezóny ve Viktorii Plzeň. A západočeský klub je nespokojený se způsobem, kterým došlo k vyjednávání o novém Pilařově působišti a o kterém nebyl informovaný. Talentovaného ofenzivního hráče proto nenominovala Plzeň k poslednímu ligovému utkání v Příbrami, s týmem ale trénuje.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme