Pilík vstřelil první ligový hattrick, i tak vyhlíží návrat 'Robocopa' Bednáře

Zápasy, ve kterých se rozhoduje až chvíli před závěrečným hvizdem, patří mezi památné. Ale jsou i utkání, ve kterých není co řešit už po 23 minutách. O jeden takový se dnes postaral v Příbrami záložník Tomáš Pilík.

Tomáš Pilík se v hloučku příbramských fotbalistů raduje z gólu

Příbramští fanoušci sotva stačili oslavit branku Tomáše Pilíka na 2:0 a za pár minutek už křepčili znovu. Přitom možná stačilo, aby se uzdravil Roman Bednář, a Středočeši skvostný úvod neměli. Právě o jeho post hrotového útočníka se totiž Tomáš Pilík s Janem Rezkem podělil a podílel se na všech třech rychlých brankách.

Jako bonus ve druhé půli zkompletoval svůj první ligový hattrick. „Hattrick se nedává každý zápas, ale párkrát za život. Těší mě to, ale jsem radši, že jsme vyhráli. Kluci mi říkali o půli, ať dám i třetí. Najednou se to ke mně odrazilo a zapadlo za tyč,“ popsal poslední situaci Tomáš Pilík.

00:00 / 00:00

Rychle rozhodnutý zápas v Příbrami sledoval i reportér ČRo Jan Suchan

Autor tří branek i trenér Příbrami Tobiáš ale vyhlíží návrat absentujícího střelce Bednáře. „Chybí nám, je to náš jediný klasický hrotový útočník. Připadal nám jako Robocop, který se nemůže zranit. Teď bohužel čerti nechodí po horách, ale po lidech,“ pomohl si příslovím kouč domácích.

Zatímco Středočeši tentokrát absence Bednáře až tolik litovat nemuseli, stejně jako dalších neproměněných šancí, Jihlava měla myšlenky chmurnější. Už ve 23. minutě se za stavu 0:3 museli její hráči ptát, jestli se s utkáním dá ještě něco dělat.

„Chtěli jsme pořád hrát. Říkali jsme si, že zkusíme dát jeden gól a pak to půjde. Chtěli jsme hrát víc kombinačně a ve druhé půli se to zlepšilo. Bohužel jsme nedali góly a ani jsme neměli moc šancí,“ říká kapitán Vysočiny Tomáš Marek.

Sledovali jsme ONLINE: Plzeň otočila zápas s Libercem, příbramský Pilík dal hattrick

Spíš než rychlé K.O. i porážku 1:4 potřebovala Jihlava konečně zvítězit, i po druhém utkání pod novým koučem Milanem Bokšou zůstává čtrnáctá, jediný bod od sestupového pásma.

„I teď v kabině jsem mluvil o utkání, které máme příští týden před reprezentační přestávkou s Plzní,“ nevzdává se Milan Bokša naděje ani před zápasem s úřadujícím mistrem a věří, že tentokrát tak brzo rozhodnuto nebude.

Jan Suchan, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít