Plány fotbalových Teplic

Fotbalisté Teplic se nechtějí evropských pohárů pouze zúčastnit, ale chtějí v nich hrát důstojnou roli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Štěpán Vachoušek | Foto: David Kalvas | Zdroj: Český rozhlas

Aby vyhrál provinční klub v jednom ročníku ligu i domácí pohár, to se ještě v historii samostatného českého fotbalu nestalo. A dost možná, že to bude platit i po této sezoně. Kádry týmů z menších měst totiž nejsou v porovnání třeba se Spartou nebo se Slavií tak široké, a úspěch na jedné frontě většinou znamená vyklizení pozic na té druhé.

Nahlas to sice nikdo neříká, ale už jen ze zápasových sestav se dá mnohdy vyčíst, které z utkání je pro tým prioritou. Byť třeba průměrné české celky odehrají skoro dvakrát méně soutěžních zápasů, než například špičkové anglické kluby, skloubit ligu s domácím pohárem, tak aby hrály v obou případech důstojnou roli většinou nedovedou.

Když se k tomu ještě navíc přidá evropský pohár, může být zaděláno na pořádné starosti. Takže když má záložník Teplic Štěpán Vachoušek odpovědět na otázku, jestli to není škoda, že Severočeši vzhledem k jejich současné formě nehrají Evropskou ligu jako Slavia se Spartou, odpovídá takto.

Přehrát

00:00 / 00:00

Plány fotbalových Teplic

„Tak líto nám to je, ale na druhou stranu se podívejte, jak Slavia i Sparta hrají v lize. Ono to má dvě stránka. Já si myslím, že by to pro nás bylo až moc,"nezastírá Vachoušek.

I když kousek zklamání by ze sebe Štěpán Vachoušek určitě vydoloval. Stačí se totiž podívat na současné výsledky Hapoelu Tel Aviv v Evropské lize, a hned je jasné, jaký tým teplické fotbalisty v kvalifikaci o postup do hlavní soutěže vyřadil.

Z vyřazení poučení

„Nás to semklo, protože jsme byli lepším týmem, hlavně druhý poločas a teď se ukázalo, že Hapoel nejsou žádní nazdárci, že to je opravdu kvalitní evropský mančaft, který v Evropské lize může dojít opravdu daleko,"je si vědom Vachoušek.

„Pro nás to byla velká zkušenost a myslím si, že v těch utkáních jsme nepropadli a to si myslím, že nás může ctít,"připomíná teplický trenér Jiří Plíšek, který tím ale neříká, že by teď hráli jeho svěřenci v Evropské lize důstojnou roli, kdyby třeba v předkole vyfasovali přijatelnějšího soupeře.

Také potvrzuje slova Štěpána Vachouška, a sice, že z brzkého vyřazení z evropských  pohárů Teplice profitují v domácí lize. „Já si myslím, že všechno má svůj čas. I tady to mužstvo. Potřebuje nabrat  ještě více zkušeností, více síly."říká Plíšek.

Fotbalisté Teplic chtějí hrát evropské poháry pochopitelně i příští rok, na to mají dost kvalitní kádr, aby se podobným cílům mohli vyhýbat, a nechtějí se jen účastnit, dodává Jiří Plíšek „Abychom v té fotbalové Evropě obstáli se ctí."

Úspěch hned v příštím ročníku zaručený není, stejně jako samotná účast Teplic v evropských pohárech. Ale ta by jim uniknout nemusela. Po čtrnáctém kole totiž vedou ligu, a jako obhájce trofeje se zatím úspěšně proplétají i pavoukem domácího poháru. Ale říkat, že některá z cest bude jednodušší jde asi jen sotva.

Pohárové ambice

Vždyť třeba zisk Ondrášovka Cupu teď mohou některé týmy  brát jako způsob, jak ještě zachránit mizerně rozehranou sezonu, a týká se to překvapivě dvou předsezóních favoritů na přední umístění Slavie a Liberce. Takže pomýšlet za současného stavu na obě trofeje se zdá být troufalé.

„Samozřejmě, že to není jednoduché, stojí to spoustu sil,"souhlasí jak Jiří Plíšek a Štěpán Vachoušek přitakává „Ta únava se nakumuluje, ale od toho máme široký kádr a musí se to prostřídat."

Říkají zástupci Teplic, a dost podobně mohou uvažovat například fotbalisté Jablonce, kteří už, na rozdíl od svého čerstvého ligového přemožitele, osmifinálový stupínek v domácím poháru překročili. I když i žlutomodří by je měli následovat, ve středu odpoledne budou na svém stadionu hlídat výhru 2:1 z druholigového Hradce Králové.

Jaroslav Plašil, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme