Plašilovo Bordeaux a Barcelona posledními čtvrtfinalisty LM

Český fotbal bude mít ve čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů trojí zastoupení. Vedle Tomáše Rosického z Arsenalu a Tomáše Necida z CSKA Moskva si v něm zahraje i Jaroslav Plašil v dresu Bordeaux. Francouzský celek totiž porazil Olympiakos Pireus 2:1 a potvrdil tak úvodní výhru 1:0 z Řecka. Za obhajobou titulu kráčí i Barcelona, která po remíze 1:1 ve Stuttgartu v odvetě svého soupeře rozstřílela 4:0.

Liga mistrů UEFA

Liga mistrů UEFA | Foto: UEFA

Bordeaux - Olympiakos Pireus 2:1 (1:0)

Domácí si z Pirea přivezli jednobrankový náskok a veselejší byli jejich fanoušci už po pěti minutách hry, kdy Yoann Gourcuff poslal francouzského mistra do vedení i v odvetě. Další důvod k optimismu byl v Bordeaux po hodině hry, kdy unikajícího Plašila ostrým skluzem fauloval hostující Derbyshire a po druhé žluté kartě byl vyloučen.

Jenže domácí se uklidnili až příliš a vlažnou hrou dovolili Olympiakosu vyrovnat. V 65. minutě se trefil útočník Mitroglu. Hosté byli aktivnější, k postupu jim stačilo vstřelit jediný gól a navíc se síly na hřišti brzy vyrovnaly, když šel předčasně pod sprchy také Diarra. Bordeaux se ale tlaku řeckého týmu ubránilo a v závěru rozhodl o postupu Marván Šammach. Bordeaux tak letos v Lize mistrů ještě neprohrálo a poprvé od roku 1988 postoupilo mezi osm nejlepších týmů Evropy.

Branky: 5. Gourcuff, 88. Šammach - 65. Mitroglu. Rozhodčí: Benquerenca (Portug.). ČK: 68. Diarra - 60. Derbyshire. První zápas 1:0, postupuje Bordeaux.

FC Barcelona - Stuttgart 4:0 (2:0)

Barceloně by doma stačil po úvodní remíze 1:1 proti Stuttgartu i bezbrankový výsledek, obhájce titulu ale nenechal nic náhodě. O postup španělského šampiona se výraznou měrou zasloužil Lionel Messi, který byl u prvních tří gólů. Argentinský útočník se trefil poprvé už ve 13. minutě, když ho při sólové akci nezastavili ani čtyři protihráči. O deset minut později pak kolmicí vyslal za obranu Yaya Tourého, který předkládal míč skórujícímu Pedrovi před prázdnou branku.

Po hodině hry se Messi trefil po rychlé akci podruhé a přidal tak třetí branku Barcelony. Dani Alvés mu patičkou přihrál na hranici vápna, argentický útočník se obtočil kolem obránce a ke vzdálenější tyči překonal brankáře Lehmanna. Skóre zápasu uzavřel minutu před koncem střídající Bojan Krkič.

Branky: 13. a 59. Messi, 22. Pedro, 89. Krkič. Rozhodčí: Hamer (Luc.). První zápas 1:1, postupuje Barcelona.

Kromě Barcelony a Bordeaux si postup do čtvrtfinále zajistili také hráči Lyonu, Manchesteru United, Arsenalu, Interu Milán, Bayernu Mnichov a CSKA Moskva. O složení čtvrtfinálových dvojic rozhodne páteční los v sídle UEFA v Nyonu. Čtvrtfinálové zápasy jsou na programu 30. a 31. března, odvety se hrají o týden později.

Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít