Play-off pro nás začíná příštím zápasem. Musíme vyhrát, burcuje Petr Čech

Český tým byl dlouho na odpis, ale ze špatného výkonu a stavu 0:2 se dokázal zvednout, náhradníci Škoda a z penalty Necid v poslední čtvrthodině vyrovnali na 2:2. Důležité bylo i řádění chorvatských fanoušků za stavu 1:2. Nejblíž z českých reprezentantů k němu byl brankář Petr Čech.

Ani Petr Čech v závěru nevěděl, jak dlouho se ještě bude hrát

Ani Petr Čech v závěru nevěděl, jak dlouho se ještě bude hrát | Zdroj: Reuters

„Přerušení zápasu nám paradoxně pomohlo. Myslel jsem si, že ne, protože jsme se vraceli do zápasu a najednou se to celé zastavilo. Ale jich se to týkalo o hodně víc. Bylo na nich vidět, že je to zabrzdilo,“ okomentoval přerušení zápasu těsně před vypršením 90 minut brankář Petr Čech.

00:00 / 00:00

Petr Čech v závěru zápasu nevěděl, jak dlouho se ještě bude hrát, svěřil se Janu Kalibovi

Připadalo vám to kolem 70. minuty jako zápas, se kterým se dá něco udělat? V tu chvíli měli Chorvati zápas v režii.

Kdyby dali góla z protiútoku, tak už by asi nebylo co řešit. Někdy to tak bývá. Když soupeře neodstřihnete ze zápasu, tak ze stavu 2:0 se to může celé otočit a dnes se to ukázalo. Vrátili jsme se do hry, oni znejistěli a na konci jsme vrhli všechno do útoku a hráli jednoduše do vápna. Nakonec i po té penaltě byly závěry, ze kterých jsme při troše štěstí mohli dát třetí gól.

V závěru český tým zažil opačné emoce než proti Španělům. Jak jste to přes celé hřiště prožíval?

Bylo to nepříjemné. Když jsme vyrovnali, tak jsme ani nevěděli, kolik je do konce. Pořád jsem se ptal rozhodčího, kolik je času a jak rychle máme hrát. Měl jsem pocit, že stačí udržet 30 vteřin a je konec a ono bylo potřeba hrát ještě asi pět minut. Pak jsem se snažil každému říct, ať hraje aktivně, protože zbývá ještě hodně času.

Rosický: Na Euru jsem zřejmě dohrál, museli jsme zápas urvat na sílu

Jsem rád, že jsme se vrátili do hry, protože teď máme všechno ve svých rukou. Když porazíme Turecko, máme šanci postoupit. Kdybychom vyhráli jen jeden zápas, tak se třemi body se postoupí velmi těžko. Se čtyřmi body je velká šance, že postoupíme dál. Play-off pro nás začíná dalším zápasem, musíme vyhrát.

Co jste zažíval v moment, kdy vedle vás začaly létat dýmovnice?

Myslel jsem, že jich tam nalétá pár a skončí to. Bohužel to trvalo o chvilku déle. Čekal jsem, jak zareagují rozhodčí, abych věděl, jestli mám opustit hřiště. Čekal jsem, až se to uklidní.

Jan Kaliba, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít