Plzeň bude hrát odvetu EL na Fenerbahce v komorní atmosféře bez diváků

Mezinárodní fotbalová unie UEFA potrestala istanbulské Fenerbahce uzavřením stadionu v odvetě Evropské ligy s Plzní kvůli výtržnostem tureckých fanoušků ve 2. kole soutěže. Zároveň klubu pohrozila vyloučením ze všech evropských pohárů při dalším prohřešku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedna ze světlic zapálených u vchodu stadionu přistála na lavičku Fenerbahce při utkání EL s BATE Borisov | Zdroj: Reuters

Fenerbahce muselo kvůli předchozím výtržnostem hrát bez fanoušků už minulý čtvrtek proti BATE Borisov, přesto se podařilo domácím příznivcům utkání narušit.

Na stadion je organizátoři sice nepustili, ale oni zůstali před branami a pomocí balonků a dalších pomůcek dostali pyrotechniku přes zdi stadionu tak, že dopadla až mezi hráče. Fenerbahce navíc nepomůže ani bývalý záložník Chelsea raul Meireles, který dostal za vyloučení kromě automatického jednozápasového trestu stop ještě na další dvě utkání.

Istanbulský tým byl za chování svých fans potrestán pokutou ve výši 60.000 eur (1,53 milionu korun) a dvouletou podmínkou. Plzeň začíná dvojzápas s aktuálně druhým týmem turecké ligy na domácím hřišti 7. března, odvetu před prázdnými tribunami sehraje 14. března.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme