Plzeň bude hrát se Schalke v Evropské lize ve Štruncových sadech

Fotbalisté i fanoušci Viktorie Plzeň si poprvé v této sezóně užijí zápas hlavní fáze evropských pohárů ve skutečně domácím prostředí. Mezinárodní evropská federace schválila zrekonstruovaný stadion ve Štruncových sadech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Městský stadion Štruncovy sady | Foto: fotbalportal.cz

Český mistr tam tak může nastoupit 16. února k prvnímu zápasu play-off Evropské ligy proti německému Schalke. Podzimní zápasy Ligy mistrů sehráli Plzeňští v pražském Edenu a nakonec na tom díky jeho vyšší kapacitě ekonomicky vydělali. Teď už ale podobné řešení nepřichází v úvahu.

„My jsme si vědomi toho, že i zápas v Edenu by byl naplněn. Na druhou stranu hlas fanoušků byl jednoznačný. Nechtěli, aby se tento zápas hrál v Praze. Město, jakožto vlastník stadionu, preferovalo tuto variantu a názor trenéra a hráčů byl také jednoznačný. To znamená odehrát utkání ve Štruncových sadech,“ řekl Pavel Pillár z komunikačního oddělení Viktorie.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pavel Pillár ke schválenému stadionu

Plzeňský klub také ve středu zveřejní, jakým systémem bude prodávat na duel se Schalke vstupenky, a fanoušci se ve stejný den dozvědí i jejich ceny. V zákulisí se hovoří o tom, že by se lístky mohly prodávat v relacích od 1600 do dvou tisíc korun, tedy v podobných jako na podzimní duely v LM.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme