Plzeň bude zužovat kádr, na přetlak v záloze může doplatit Petržela

Koho chtěli, toho mají. Fotbalový mistr z Plzně je s kádrem před začátkem další náročné sezóny maximálně spokojený. Po příchodu Jana Kopice z Jablonce už ve Štruncových sadech žádné další posilování neplánují. Naopak tři hráči zřejmě odejdou.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Petržela v Jokohamě

Milan Petržela v Jokohamě | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

„Všechny posily, které jsme chtěli, máme. Kádr máme postavený tak, jak ho potřebujeme, máme alternativy na všechny posty. Kdyby se stalo něco, co nečekáme, museli bychom reagovat,“ tvrdí majitel Viktorie Tomáš Paclík.

Západočeši mají na každém postu několik alternativ, třeba hned čtyři útočníky „Ze Žižkova jsme si stáhli Dana Černého, který tam také vstřelil nějakou branku. Po zapojení všech reprezentantů se budou na pozici hrotu prát čtyři hráči,“ vypočítává manažer Adolf Šádek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Plánované posily už Viktoria získala, na odchody se manažerů mistrovského týmu zeptal reportér ČRo Jan Markup

O něco komplikovanější je situace na pravé straně zálohy. Kromě Jana Kopice tu může hrát i Egon Vůch nebo Milan Petržela. Tolik pravých krajních záložníků ale Viktoria podle generálního manažera ani nepotřebuje.

„Zcela jistě nebude na odchodu Honza Kopic. Kluci mají prostor a čas, aby přesvědčili trenéra, že se nachází v lepší kondici a lepší sportovní připravenosti,“ motivuje krajní záložníky Šádek.

32letý Milan Petržela je v plzeňské sestavě nejstarším hráčem. V posledních sezonách udivoval Štruncovy sady rychlými průniky soupeřovou obranou, ale zároveň množstvím nevyužitých šancí. Nechvalně ho proslavily i zkraty, během kterých v zápalu boje šlápl na protihráče.

V poslední mistrovské sezoně zasáhl do 27 zápasů, během kterých vstřelil tři branky. Stále ale není jasné, zda mistrovský tým opustí právě Petržela. Jasno ale bude podle manažera poměrně brzy.

„Sezona začíná strašně rychle, už 18. července je Superpohár, pak liga, předkola. Kluci věděli, že zkvalitňovat chceme a dá se předpokládat, že na soustředění už tři nepojedou,“ říká Adolf Šádek. Na soustředění do rakouského Westendorfu odjíždí Viktoriáni první červencový týden.

Jan Markup, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme