Plzeň chystá dostavbu fotbalového stadionu ve Štruncových sadech

Pěkný, moderní, ale ne dokonalý - přesně takový je fotbalový stadion Viktorie Plzeň ve Štruncových sadech. K dokonalosti schází "maličkost" - 120 miliónů korun. První polovinu plánuje investovat město, tu druhou samotný klub. Je v tom ale malý háček.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Plzně se radují z branky do sítě Hradce Králové | Zdroj: ČTK

Tím je postup Viktorie do základní skupiny Ligy mistrů. Jen tehdy totiž hodlá klub investovat asi 60 milionů korun do dostavby dvou rohových věží lemujících hlavní tribunu.

"Vnímám to tak, že Plzeň může dlouhodobě působit na předních pozicích tabulky fotbalové ligy a také v evropských soutěžích. Pan Paclík tím závazkem říká, že tady chce zůstat, chce tady rozvíjet fotbal," komentuje slova majitele Viktorie Tomáše Paclíka náměstek plzeňského primátora Martin Zrzavecký.

Samotné věže, ve kterých se budou ukrývat další VIP prostory a administrativní část stadionu, ale tím největším nedostatkem nejsou. Evropské poháry se totiž mohou hrát i bez nich.

Přehrát

00:00 / 00:00

Plzeň chce dostavět dvě rohové věže na hlavní tribuně stadionu ve Štruncových sadech

"Problémy jsou hlavně provozního a organizačního rázu, jsou to věci, které nejsou na první pohled vidět, jde především o rozměry a kapacitu VIP prostor, prostory a vybavení pro média, aby odpovídaly standardům Ligy mistrů. A jsou to také stožáry osvětlení, které jsou teď na stadionu tři, takže budeme muset dostavět i ten čtvrtý, a je to turniketový systém u vstupu na stadion," vyjmenoval nedostatky plzeňského stadionu zástupce klubu Pavel Pillár.

Dohromady spolkne přestavba stadionu ve Štruncových sadech přibližně 460 milionů korun. Je to prý ale investice, která má smysl.

"Pokud vám v zimních měsících chodí třeba dva tisíce lidí na zápasy s Rokycany nebo Mostem a na ligu trvale 11 tisíc, pak je vidět, že to lidi zajímá. A my to děláme pro lidi," říká náměstek Martin Zrzavecký.

Půjde-li všechno podle plánu, měla by být rekonstrukce hlavní tribuny a instalace osvětlení dokončena před startem podzimní části následující sezóny. Případná stavba věží by mohla začít o rok později. I přes investice do stadionu se ale fanoušci nemusejí obávat, že by klub začal šetřit třeba na hráčském kádru.

"Přestupy v tomto zimním období ukazuje, že chceme na sportovním vrcholu nejen v České republice být dlouhodobě. Na tom se nic nebude měnit ani v létě," ujistil fanoušky Plzně Pavel Pillár.

Alena Benešová, Jan Markup Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme