Plzeň deklasovala Jerevan i na domácím hřišti

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili v odvetě 2. předkola LM Pjunik Jerevan 5:1 a mohou se těšit na souboje s Rosenborgem Trondheim.

Střelec Marek Bakoš v objetí spoluhráčů

Střelec Marek Bakoš v objetí spoluhráčů | Zdroj: ČTK

Viktoria Plzeň - Pjunik Jerevan 5:1 (3:0)

Od úvodních minut předváděli domácí proti Pjuniku útočný uragán, který ale dlouho ke gólu nevedl. V 8. minutě trefil Kolář tyč a o minutu později Bystroň hlavou břevno.

První změnu skóre nachystal ve 38. minutě Rajtoral, když prošel s míčem na noze celým pokutovým územím soupeře, nacentroval před branku, tam se do míče položil rybičkou Bakoš a nedal Izraeljanovi šanci – 1:0.

Ve 41. minutě bylo v Plzni ještě veseleji. Rajtoral zatáhl míč zprava do pokutového území a po kombinaci tri hráčů Viktorie poslal míč do sítě Pjuniku znovu Bakoš – 2:0.

Ještě do poločasu gólově udeřilo do třetice. Plzeň znovu útočila po pravé straně, odkud tentokrát centroval Petržela. Jeho pobídky se ujal Kolář, který z hranice poutového území vyslal na branku Jerevanu ne zrovna podařenou střelu, ale Izraeljan jí nedokázal zpacifikovat a míč skončil za jeho zády – 3:0.

Hosté o sobě dali vědět až po změně stran, ale za to velmi výrazně. Jerevanský tým zaútočil středem hřiště, míč se dostal k Malakjanovi, jenž se prosmýkl kolem Rajtorala a Čišovského a přesně vypálil k levé tyči Pavlíkovy brány – 3:1.

Viktorie odpověděla na snížení soupeře v 57. minutě. Daniel Kolář si sklepl v pokutovém území soupeře centr z pravé strany, vypálil z otočky a zvýšil vedení domácích – 4:1.

Kolář měl velkou šanci dosáhnout hattricku. V 65. minutě se k záložníkovi Viktorie dostal míč na malém pokutovém území, zpracoval si ho, ale jeho následná střela skončila vysoko nad brankou Pjuniku. Podobně si vedl šest minut na to i Bakoš.

Gólový výčet ale i tak neskončil. V nastaveném čase sklepl hlavou na levé straně Hora míč pro Václava Pilaře, který si posunul balón do pokutového území a střelou na vzdálenější tyč vymetl Izraeljanovi pavučiny ze šibenice – 5:1.

Domácí dokráčeli pohodlně k druhé výhře nad Pjunikem a po celkovém skóre 9:1 se těší na 3. předkolo Ligy mistrů ve kterém změří síly s norským Rosenborgem Trondheim.

Branky: 38. a 42. Bakoš, 45.+1 a 57. Kolář, 90.+2 Pilař - 49. Malakjan. Rozhodčí: Munukka - Heininen, Aravirta (všichni Fin.). Bez ŽK. Diváci: 5400. První zápas 4:0, postoupila Plzeň.

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Petržela (65. Ďuriš), Jiráček, Kolář (81. Darida), Horváth, Pilař - Bakoš (74. Hora). Trenér: Vrba.

Pjunik: Israeljan - Hovsepjan, Harojan, Juspašjan, K. Hovhannisjan (59. Gagik Poghosjan) - Alexanjan, Jedigarjan, Manojan (78. Bakaljan), Malakjan - Manučarjan, H. Hovhannisjan (54. Ghukas Poghosjan). Trenér: V. Minasjan.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít