Plzeň i Liberec ve čtvrtém kole ligy nezaváhaly, oba vyhrály 1:0

Fotbalisté Plzně se vrátili do čela Gambrinus ligy. Ve čtvrtém kole porazili v Brně Znojmo 1:0 a díky lepšímu skóre opět předskočili pražskou Spartu. Nejlepší celky uplynulé sezóny zatím v tomto ročníku ani jednou neztratily a v příštím kole se utkají ve vzájemném souboji. Třetí místo v tabulce udržel Liberec, který vyhrál nad Jihlavou 1:0.

Tuhle šanci Řezníka znojemský gólman chytil

Tuhle šanci Řezníka znojemský gólman chytil | Zdroj: ČTK

Plzeň dlouho hledala způsob, jakým překonat znojemského brankáře. A pokud už zdolali jej, byla připravena ještě obrana jihomoravského týmu. Plzni se vydařila až kombinační akce v 55. minutě, kdy Hořava vymyslel zajímavou akci na pár doteků, na jejímž konci přihrával z levé strany před branku a Darida zblízka dával jediný gól zápasu.

Plzeň se v závěru musela o vítězství strachovat, nováček soutěže měl v závěru častěji míč, ale k žádné vážnější šanci se nedostal.

Liberci se povedlo napravit debakl z Mladé Boleslavi, a to díky přesné hlavičce Rybalky. Slovanu navíc hodně pomohlo vyloučení Kopice, kvůli tomu hrála Jihlava více než poločas v oslabení.

1. SC Znojmo - Viktoria Plzeň 0:1 (0:0)
Branka: 56. Darida. Rozhodčí: Jech - Pelikán, Hájek. ŽK: Heinz, Jonov, Nepožitek - Rajtoral. Diváci: 4680.

Slovan Liberec - Vysočina Jihlava 1:0 (0:0)
Branka: 60. Rybalka. Rozhodčí: Franěk - Hrabovský, Hock. ŽK: Sackey, Rybalka - Masopust. ČK: 41. Kopic (Jihlava). Diváci: 4872.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít