Plzeň i Sparta vykročily do Evropské ligy výhrou, Mladá Boleslav ne

Fotbalisté Plzně v úvodním duelu 3. předkola Evropské ligy zvítězili na hřišti Ruchu Chorzów 2:0, díky dvě brankám v poslední desetiminutovce. Stejným poměrem prohrála Mladá Boleslav na hřišti nizozemského Twente Entschede, když domácí během šesti minut ve druhé půli rozhodli o svém triumfu. Sparta porazila rakouskou Admiru také 2:0. Odvety se hrají za týden.

Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav | Zdroj: ČTK

Polského vicemistra přehrávali, ale góly to potvrdili až od 80. minuty, kdy se trefili střídající David Štípek a Michal Ďuriš, kterému velkou chybou pomohl soupeřův brankář. V domácí odvetě, která se hraje za týden ve Štruncových sadech, tak Viktorii stačí k postupu do 4. předkola i prohra o gól.

Středočeši se nedokázali vyrovnat s absencí svých ústředních stoperů a na výrazně lepší nizozmenský celek od úvodního písknutí do píšťalky nestačili. Přesto svěřenci kouče Koubka dlouho drželi vyrovnané skóre a inkasovali až během šesti minut druhého dějství. Nejprve Šedu hlavičkou přeloboval Fer a v zápětí mladoboleslavský gólman nestačil na dorážku Bulykina.

Jako poslední rozehrála svůj duel na půdě Admiry Wacker Sparta a už po pěti minutách mohla klidně prohrávat, ale nad vodou ji udržel brankář Vaclík. Prakticky z první nebezpečnější šance pak šli Pražané do vedení, protože centr Vidličky před bránu poslal nechytatelně do vlastní sítě Mevoungou. V 58. minutě přidal po pěkné akci Krejčího druhý gól hlavou Kweuke.

Úvodní zápasy 3. předkola fotbalové Evropské ligy:

Ruch Chorzów - Viktoria Plzeň 0:2 (0:0)
Branky: 80. Štípek, 85. Ďuriš. Rozhodčí: Damato - Nicoletti, De Luca (všichni It.). ŽK: Straka, Piech - Limberský, Ševinský. Diváci: 4500
Chorzów: Peškovič - Djokič, Stawarczyk, Sadlok, Szyndrowski - Zieňczuk, Straka (56. Lisowski), Malinowski, Janoszka (59. Starzynski) - Jankowski - Piech (81. Niedzielan). Trenér: Fornalik
Plzeň: Bolek - Rajtoral, Ševinský, Procházka, Limberský - Horváth, Darida - Fillo, Kolář (88. Hanousek), Hora (72. Štípek) - Ďuriš (90. Hejda). Trenér: Vrba

Twente Enschede - FK Mladá Boleslav 2:0 (0:0)
Branky: 52. Fer, 58. Chadli. Rozhodčí: Tohver - Reinvald, Telling (všichni Est.). ŽK: Chadli - Kysela, Mareš, Kúdela. Diváci: 18.500
Twente: Mihajlov - Rosales, Douglas, Bjelland, Schilder - Brama, Fer, Janssen (73. Gutiérrez) - Tadič, Plet (46. Bulykin), Chadli. Trenér: McClaren.
Boleslav: Šeda - Kysela, Johana, Kúdela, Bořil - Brunclík (84. Táborský), Ščuk - Sivrič, Magera (61. Zbrožek), Mareš - Nešpor (69. Ondřejka). Trenér: Koubek

Admira Mödling - Sparta Praha 0:2 (0:1)
Branky: 29. vlastní Mevoungou, 58. Kweuke. Rozhodčí: Hansson - Nilsson, Andren (všichni Švéd.). ŽK: Schwab, Hosiner - Kadlec.
Admira: Tischler - Plassnegger (77. Schick), Windbichler, Drescher, Weber - Sabitzer, Schachner, Mevoungou, Ježek (71. Seebacher) - Schwab, Ouédraogo (60. Hosiner). Trenér: Kühbauer.
Sparta: Vaclík - Vidlička, Švejdík, Jarošík, Pamič - Holek - Kadeřábek (80. Přikryl), Hušbauer, Kerič (54. Kadlec), Krejčí (90. Zápotočný) - Kweuke. Trenér: Lavička

Ostatní výsledky :
Heerenveen - Rapid Bukurešť 4:0 (1:0), Servette Ženeva - Rosenborg Trondheim 1:1 (0:0) - gól hostů Dočkal, Steaua Bukurešť - Spartak Trnava 0:1 (0:1), Genk - FC Aktobe (Kaz.) 2:1 (2:1), Asteras Tripoli (Řec.) - Marítimo (Portug.) 1:1 (0:0), FC Gomel (Běl.) - Liverpool 0:1 (0:0), Horsens (Dán.) - Elfsborg (Švéd.) 1:1 (0:0), Videoton (Maď.) - Gent 1:0 (0:0), Crvena Zvezda Bělehrad - Omonia Nikósie 0:0, Hajduk Split - Inter Milán 0:3 (0:2), Dundee United - Dinamo Moskva 2:2 (1:0), Saint Patrick's Athletic (Ir.) - Hannover 0:3 (0:1), Eskisehirspor - Olympique Marseille 1:1 (0:0), Athletic Bilbao - Slaven Koprivnica (Chorv.) 3:1 (2:1), Vojvodina (Srb.) - Rapid Vídeň 2:1 (0:0), FK Sarajevo - Zeta Golubovci (Č. Hora) 2:1 (2:1)

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít