Plzeň je blízko vysněné LM, hráči ale optimismus krotí

Je libo přivítat Barcelonu, AC Milán, Ajax Amsterdam? Nebo snad postupně všechny tyto soupeře? Takové smělé otázky si mohou začít špitat fanoušci Viktorie Plzeň i celého českého fotbalu. Český mistr vyplenil stadion Parken, kde sídlí FC Kodaň, a po výhře 3:1 v prvním zápase posledního předkola má premiéru v hlavní fázi Ligy mistrů na dosah.

Hráči Viktorie Plzeň slaví vítězství nad Teplicemi

Hráči Viktorie Plzeň slaví vítězství nad Teplicemi | Zdroj: ČTK

Před zápasem a během prvního poločasu je 24 tisícům kodaňských fanoušků do zpěvu. Dánský favorit útočí a hosté mají štěstí, že trojice krajánků N´Doye, Claudemir, Bolaňos míří v dobrých pozicích vedle.

„V prvním poločase jsme se na můj vkus nechali zatlačit až moc,“ nechal se po prvních devadesáti minutách slyšet kouč Vrba.

00:00 / 00:00

Plzeň před branami základní skupiny LM

Zato do toho druhého posílá trenér Pavel Vrba docela jinou jedenáctku.

„Druhou půli jsme vytáhli presink, byli nebezpeční, dostali je do nesnází a z toho pak dávali góly,“ pochvaluje si kapitán Pavel Horváth, který přímo asistuje u dvou branek.

Ta vedoucí je nakonec připsaná domácímu stoperovi Ottesenovi jako vlastní, ta pečetící na 3:1 je naopak jako z fotbalového slabikáře a náhradník Martin Fillo po ní cítí šanci, že by mohl u kouče Vrby stoupnout v ceně.

„Nechci to hrotit. Jsem rád, že klukům se na hřišti, i když nehraju, daří. Ale samozřejmě doufám, že mi tenhle gól pomůže a budu na hřišti víc,“ přeje si Fillo.

Šestiletá cesta z druhé ligy do Ligy mistrů

Viktoriáni překvapují tak trochu i sami sebe, když i při absenci Bakoše s Jiráčkem coby dvou důležitých fotbalistů vezou domů výsledek vpravdě pohádkový.

„Určitě se to dá ztratit. Když jsme vyhráli tady, tak oni můžou vyhrát u nás. Určitě si nemyslíme, že to máme v kapse. Musíme makat, jako by to bylo 0:0. Radši budu skromný, než abych udělal prohlášení a pak toho litoval,“ zůstává záložník Milan Petržela před odvetou opatrný, ale je při tom samý úsměv.

Za týden v pražském Edenu může se spoluhráči projevit radost už naplno. Stačí například nedostat od dánského mistra tři góly.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít