Plzeň nasázela Slovácku čtyři góly, Bohemians 1905 vybojovali bod v Liberci

Fotbalisté Plzně další zaváhání v boji o ligový titul nedovolili a ve 26. kole doma porazili Slovácko jasně 4:0. Na páté místo se vrátila Dukla, která porazil 1:0 Hradec Králové. Po třech bodech sahal také Liberec, který o výhru nad Bohemians 1905 přišel až v nastaveném čase. Body se dělily i v Ostravě, kde domácí Baník uhrál bezbrankovou remízu s Příbramí.

Plzeňský Jan Kovařík překonává z penalty brankáře Slovácka Milana Heču

Plzeňský Jan Kovařík překonává z penalty brankáře Slovácka Milana Heču | Zdroj: ČTK

Plzni pomohl už v páté minutě vlastní gól Kerbra, výhru pak ještě potvrdili Kovařík z penalty a dvěma góly po brejcích Mahmutovič. Hosté navíc od 33. minuty dohrávali bez vyloučeného Mezlíka.

Západočeši tak druhé Spartě odskočili na šest bodů, Letenští však mají před vzájemným duelem v příštím kole ještě nedělní zápas v Mladé Boleslavi k dobru.

Dukla zápas se sestupem ohroženým soupeřem rozhodla už po deseti minutách. Mareš našel z rohového kopu hlavu Beauguela, který na zadní tyči poslal míč do hradecké sítě.

I v dalších minutách byli nebezpečnější Pražané, ale druhou uklidňující trefu už nepřidali. Hradec neodjel z Julisky s větší porážkou jen díky brankáři Koubkovi. V neúplné tabulce Východočeši dál ztrácejí na záchranu šest bodů.

Jakub Rada zařídil Bohemians 1905 na liberecké půdě bod proměněnou penaltou | Foto: ČTK

Také Liberec se dostal do vedení už v prvním poločase. V 38. minutě Bakoš po rohovém kopu nejprve namířil svou hlavičku do tyče, ale k dorážce se dostal Delarge a poslal míč do prázdné branky. Na tři body ale Slovan nakonec nedosáhl.

Liberec přišel o tři body kvůli penaltě v nastavení. Pískat se neměla, říká Bakoš

V první nastavené minutě nařídil sudí Kovařík po Karišikově faulu penaltu, kterou Rada proměnil. Klokani tak prodloužili sérii neporazitelnosti na pět zápasů a Severočeši i přes domácí ztrátu opět odskočili sestupovému pásmu, od kterého je nyní dělí osm bodů.

00:00 / 00:00

Na kouče Petra Frňku se snášely nenávistné pokřiky a pokračuje i nenávist fanoušků vůči majiteli Petru Šafarčíkovi. Jan Kaliba si o situaci, ve které se Baník nachází, povídal se záložníkem Ondřejem Sukupem

Na Bazalech gól nepadl

V Ostravě fanoušci moc pohledný fotbal neviděli. Blíže ke gólu byl domácí Baník, zejména ve 12 minutě, kdy střela Sukupa po krásné Kukecově přihrávce zastavil na brankové čáře stoper Příbrami Zápotočný. Poté gólman Keleman zlikvidoval hlavičku De Azeveda.

Minutu před koncem byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Krameš, ale Baník se v krátké přesilovce už k ničemu nedostal. Středočeši neprohráli pátý zápas za sebou a zůstávají ve hře o účast v pohárové Evropě.

26. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - FC Hradec Králové 1:0 (1:0)
Branka: 10. Beauguel. Rozhodčí: Nenadál - Kordula, Hock. ŽK: Marek Hanousek, Matěj Hanousek, Jan Blažek. - P. Dvořák. Diváci: 1538.

Slovan Liberec - Bohemians Praha 1905 1:1 (1:0)
Branky: 38. Delarge - 90.+1 J. Rada z pen. Rozhodčí: L. Kovařík - Pilný, Černý. ŽK: Soungole, Karišik, Bakoš - Škerle, Bratanovič. Diváci: 5217.

Baník Ostrava - 1. FK Příbram 0:0
Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Antoníček. ŽK: Mišák, Narh - Krameš. ČK: 89. Krameš (Příbram). Diváci: 2311.

Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 4:0 (2:0)
Branky: 74. a 85. Mahmutovič, 5. vlastní Kerbr, 34. Kovařík z pen. Rozhodčí: Lerch - Wilczek, Blažej. ŽK: Mezlík, Valenta, Diviš. ČK: 33. Mezlík (všichni Slovácko). Diváci: 11.105.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít